W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła , dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół oraz odśpiewamy  dziękczynne Te Deum.

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe

a o 17.00  Msza św.

W tym tygodniu ;

okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych

w Poniedziałek i Wtorek rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

Środa      –   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00  i  11.00.

godz. 14.00  Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .

Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, około godz.15.00

będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.                                                                                                                                                                                                                                               Wieczornej Mszy św. w kościele już nie będzie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach i procesji na cmentarz

Czwartek      – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny)

Msze święte z wypominkami będą  o godz.7.00 , 9.00  i 17.00. oraz o 8.00 na cmentarzu

Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami po Mszy św. o godz. 17.00

Pierwszy Czwartek miesiąca –  spowiedź rano od godz. 6.30

oraz wieczorem od godz. 16.30

po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie młodzież 7–mych klas Szkoły Podstawowej

i  II-gich  klas gimnazjalnych w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek      Pierwszy Piątek miesiąca  –  spowiedź rano od godz. 6.30

oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

Sobotę  –  św. Karola Boromeusza, biskupa

Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Msze święte z wypominkami będą przez całą oktawę czyli do przyszłej środy  o godz.7.00  i 17.00

oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami jednorazowymi będziemy odprawiać również przez całą oktawę czyli do przyszłego wtorku  po Mszy św. o godz. 17.00

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy jeszcze jutro i we wtorek o godz.17.00 a po różańcu jest wieczorna Msza św.   W ostatnim tygodniu października Różaniec będą  prowadzili ; dzisiaj młodzież szkół średnich oraz studenci ; jutro  uczniowie Szkoły Podstawowej  klasa 2 i 3  we wtorek  : klasa 0, 1 oraz Przedszkolaki dlatego zapraszamy dzieci z rodzicami

Dzisiaj oraz we Wszystkich Świętych  na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza,  Zwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  prosimy więc o  pomoc i wsparcie, abyśmy mogli w jak najkrótszym czasie naprawić zniszczone chodniki cmentarne.