W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy  uroczyste Te Deum.

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe a o 17.00  Msza św.

Jak zapowiadaliśmy w dzisiejszą  niedzielę  I-szy Parafialny Orszak Wszystkich Świętych, Orszak wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 i pomaszeruje na cmentarz, gdzie po krótkiej modlitwie za zmarłych wrócimy do kościoła.

W tym tygodniu ;

Czwartek    –   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH

Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00  i  11.00.

godz. 14.00  Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .

Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, o godz.15.00 będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Wieczornej Mszy św. w kościele już nie będzie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach i procesji na cmentarz

okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych

codziennie rano od godz. 6.30  oraz we środę wieczorem od godz. 16.30

Piątek      – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny)

Msze święte z wypominkami będą  o godz.7.00 , 9.00  i 17.00. oraz o 8.00 na cmentarzu

Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami po Mszy św. o godz. 17.00

Sobotę      –     Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Ponieważ Panie z Kończyc postanowiły utworzyć kolejną tym razem Młodszą Różę , pw. św. Jadwigi Królowej ,dlatego zapraszam na zmiankę wszystkie te Panie, które się zapisały do Róży.

Mamy więc w parafii obecnie 10 Żywych Róż Różańcowych

Tylko jedna i to duża wioska w parafii jest bez żywej Róży, to są Dziekanowice, apeluje więc do Pań z Dziekanowic o modlitwę różańcową  oraz mobilizację w utworzeniu żywej Róży również z Dziekanowic.

Msze święte z wypominkami będą przez całą oktawę czyli do przyszłego czwartku o godz.7.00  i 17.00     oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami jednorazowymi będziemy odprawiać również przez całą oktawę czyli do przyszłego czwartku  po Mszy św. o godz. 17.00

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Październikowe Nabożeństwa różańcowe odprawiamy  do środy o godz.17.00 a po różańcu jest wieczorna Msza św.

W ostatnim tygodniu października Różaniec będą  prowadzili  dzisiaj młodzież III kl. Gimnazjalnej, szkół średnich i studenci,  jutro uczniowie Szkoły Podstawowej   klas 6-tych  we wtorek  : klas 7-mych i we środę klasa 8-ma

We środę  we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarzazwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  prosimy więc o   konkretną pomoc, abyśmy mogli w jak najkrótszym czasie wyłożyć kolejne zniszczone alejki cmentarne kostką brukową.

We środę na godz. 19.00  P.Organista zaprasza na próbę chóru wszystkie chórzystki oraz osoby chętne do chóru.