W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy  uroczyste Te Deum.

 

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe a o 17.00  Msza św.

 

W tym tygodniu ;  

                       Poniedziałek    –  Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

                       Piątek    –   UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00  i  11.00.

godz. 14.00  Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .

Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, o godz.15.00  będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Wieczornej Mszy św. w kościele już nie będzie.

            Zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach i procesji na cmentarz

                      Z racji Uroczystości w najbliższy piętek nie obowiązuje post

 

okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych  rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

 

            Sobota      – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny)

Msze święte z wypominkami będą  o godz.7.00 , 9.00  i 17.00. oraz o 8.00 na cmentarzu

     Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami po Mszy św. o godz. 17.00 

                              

 

                 W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

 

Msze święte z wypominkami będą przez całą oktawę czyli do przyszłego piątku o godz.7.00  i 17.00     oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00

Różaniec za zmarłych  połączony z wypominkami jednorazowymi będziemy odprawiać również przez całą oktawę czyli do przyszłego piątku  po Mszy św. o godz. 17.00

 

     Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.                                   

     Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

 

Odwiedziny chorych w domach z racji I-szego Piątku będzie  wyjątkowo w najbliższy czwartek 31 października od godz. 9.00

                   

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy  o godz.17.00 a po różańcu jest wieczorna Msza św.

W ostatnim tygodniu października Różaniec będą  prowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej  w poniedziałek klasy 7 i 8-me  we wtorek  : klas 5 i 6-te  we środę klasy ; 1 i 2-gie  we czwartek klasy 3 i 4-te.

 

 

W czwartek  we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarzazwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,

 

w przyszłą niedzielę 3 listopada będzie II-gi już  Parafialny Orszak Wszystkich Świętych, zachęcamy wszystkich rodziców aby w miarę możliwości przygotowali swoje dzieci na to niezwykłe wydarzenie. Postarajcie się przebrać swoje dzieci  w stroje świętych i błogosławionych.

Orszak wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 i pomaszeruje na cmentarz, gdzie po krótkiej modlitwie za zmarłych wrócimy do kościoła. Gdzie nastąpi rozdanie nagród i słodyczy.