W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy Te Deum.
O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe a o 17.00 Msza św.
W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościmy Ojca Korneliusza Jackiewicza – cystersa z Mogiły który głosi Słowo Boże i w przedsionku kościoła rozprowadza z i imienną dedykacją książki pt.” Historia Cudownego Krzyża Mogilskiego”.

 

W tym tygodniu przypada :

Wtorek – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

Sobota UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH
Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00 i 11.00.
o godz. 14.00 Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .
Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
Wieczornej Mszy św. w kościele już nie będzie.

 

w przyszłą niedzielę Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny)
Msze święte z wypominkami będą o godz.7.00 , 9.00 ,11,00 i 17.00.
Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami zamiast nieszporów o godz. 16.30

 

Msze święte z wypominkami będą przez całą oktawę czyli do przyszłej soboty  o godz.7.00 i 17.00 oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00
Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będziemy odprawiać również przez całą oktawę
czyli do przyszłej soboty włącznie o godz. 17.00

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

 

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

 

W najbliższy Piątek we Wszystkich Świętych oraz w przyszłą niedzielę ( dzień zaduszny) na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza,  Zwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, porządkowanie, prosimy więc o wsparcie.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.17.00 a po różańcu jest wieczorna Msza św.
W ostatnim tygodniu października Różaniec będą prowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej :
w poniedziałek klasa I i IV ; we wtorek klasa II i V , we środę klasy III i VI, we czwartek Zelatorzy Żywego Różańca .
W e czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie wszystkich zelatorów Żywego Różańca.
W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.