W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy  uroczyste Te Deum.

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe   o 17.00  Msza św.

po wieczornej Mszy św. będzie zebranie Rady Parafialnej.

W tym tygodniu  przypada ;

w Środę     –     święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

w przyszłą Niedzielę    –  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIETYCH

Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 , 9.00  ,  11.00  i 17.00

Uroczystych Nieszporów oraz  procesja na cmentarz  jak co roku ze względów zakazów sanitarnych nie będzie  natomiast  na cmentarzu przed Kaplicą będą   Msze św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu o godz.13.00    oraz o  godz.15.00

okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie rano od godz. 6.30  oraz  wieczorem od godz. 16.30

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Dlatego w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz całej Oktawie pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

Ojciec święty Franciszek ze względów epidemiologicznych w tym roku  wyjątkowo przedłuża czas uzyskiwania odpustu zupełnego za naszych bliskich zmarłych do końca listopada br.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych.

wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdują się na ołtarzu św. Małgorzaty  w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucamy  wraz z dowolną ofiarą do skrzynki znajdującej się  przed  figurą Jezusa Miłosiernego. Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w pierwsze osiem dni listopada na Mszach św. oraz podczas różańca za zmarłych przed wieczorną Mszą św.

Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00  czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii  lub w  tym roku wyjątkowo ze względów epidemiologicznych można przesłać całoroczne wypominki  na Konto parafii  ; PKO BP SA ODDZ.3  w Krakowie  04 1020 2906 0000 1302 0119 7920   w tytule zaznaczając wypominki godz.7-ma  lub  wypominki  godz. 9-ta.

W sobotę  i we  Wszystkich Świętych  na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza,  zwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  prosimy więc o   konkretną pomoc, abyśmy mogli w jak najkrótszym czasie wyłożyć kolejne zniszczone alejki cmentarne kostką brukową.

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe  przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.16.30 a po różańcu jest wieczorna Msza św.

Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w tym tygodniu  szczególnie o ustanie epidemii,   od jutra różaniec oraz Litanię do św. Jana Pawła II  będą prowadzili uczniowie  Szkoły Podstawowej :  w poniedziałek  z klasy 5-ej,  we wtorek  z klasy 6-tej w środę z klasy 7-mej;  w czwartek  z klasy 8-mej;  w piątek z lektorzy i ministranci ;  w sobotę Panie  z Parafialnego  Koła Caritas .

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

Ponieważ wielu z Was pragnie wesprzeć naszych kleryków  „ Darem jesieni „ a nie macie gospodarstw, więc tak jak to było w ubiegłych latach w dzisiejszą niedzielę Panie z Parafialnego Caritas po Mszach św. do puszek zbierają ofiary na Krakowskie Seminarium Duchowne.