W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy Te Deum.

O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe a o 17.00 Msza św.

Środa – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH
Msze święte u nas w kościele będą o godz. 7.00 ,  9.00   i  11.00.
o godz. 14.00 Uroczyste Nieszpory a po nich wyruszy procesja na cmentarz .  Na cmentarzu po procesji i wypominkach za zmarłych, będzie przed Kaplicą Msza św.  za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
jak w każdą niedzielę o godz. 17.00 wieczorna Msza św. w kościele.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.
Dlatego w tych dniach pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące ; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny pod warunkiem ,że w czasie nawiedzenia świątyni odmówimy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpimy do Komunii św. i pomodlimy się w intencjach Ojca św. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedną duszę.

W najbliższą sobotę oraz we Wszystkich Świętych na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza,  Zwłaszcza ; wywóz śmieci ,modernizacja alejek cmentarnych koszenie traw, porządkowanie, prosimy więc o wsparcie. Jak już wspominałem każdorazowy wywóz kontenera ze śmieciami z cmentarza to 800 zł.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.17.00 a po różańcu jest wieczorna Msza św.
W ostatnim tygodniu października Różaniec będą prowadzili uczniowie Gimnazjum klasa I ; we wtorek klasa II , we środę klasa III , we czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej :  klas 0 , 1, 2 i 3 ; w piątek kl. 4, 5 i 6 a w sobotę młodzież szkół średnich i studenci,

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.