W dzisiejszą niedzielę  kończą się Misje Święte w naszej parafii

Misje święte przez cały tydzień prowadzili Ojcowie Redemptoryści  O.Józef Szczecina z Warszawy oraz  O.Ireneusz Homoncik z Głogowa.

W tym tygodniu  :

Środa   –   o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek          –   Święto św. apostołów Szymona i Judy-Tadeusza

Piątek     –   o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę –  Rocznica poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Składka w przyszłą niedzielę na budownictwo sakralne.

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  odprawiamy codziennie o godz.16.30  a po różańcu wieczorna Msza św.

Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w tym tygodniu o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wiosek naszej parafii  od jutra bowiem różaniec będą prowadzili  członkowie Rady Parafialnej :  w poniedziałek  z Batowic , we wtorek z Dziekanowic , w środę z Kończyc , we  czwartek z Prawdy , w piątek z Raciborowic , i  w sobotę z Zastowa,  ; Bardzo prosimy aby w te dni uczestniczyły w różańcu całe rodziny z poszczególnych wiosek, znajdźmy  czas chociaż w  tym jednym dniu października na wspólną rodzinną modlitwę różańcową.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

Od przyszłej niedzieli przesunięcie czasu z letniego na zimowy .

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Tak jak to było w latach ubiegłych wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdują się na ołtarzu św. Małgorzaty w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucać je będziemy wraz z dowolną ofiarą do skrzynki, która znajduje się  pod figurą Jezusa Miłosiernego .  Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w pierwsze osiem dni listopada na Mszach św. odprawianych na cmentarzu , oraz podczas różańca za zmarłych przed wieczorną Mszą św.

Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00  czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii .

Trwa czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera na śmieci tylko wynosić do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają,

Natomiast wszelkiego rodzaju znicze szklane i plastiki, sztuczne wieńce czy kwiaty wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.

W sobotę , przyszłą niedzielę oraz we Wszystkich Świętych na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarzazwłaszcza wywóz śmieci , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  prosimy więc o   konkretną pomoc, abyśmy mogli  kontynuować modernizację alejek cmentarnych i wyłożyć kolejne zniszczone alejki kostką brukową.