Nabożeństwa Różańcowe  o godz.16.30

po wieczornej Mszy św. będzie zebranie Rady Parafialnej

we  Środę  –      po wieczornej  Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Piątek     –  Święto św. apostołów Szymona i Judy-Tadeusza

W przyszłą niedzielę –  Rocznica poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Składka w przyszłą niedzielę na budownictwo sakralne.

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.16.30  a  po różańcu jest wieczorna Msza św.                                         Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się o pokój na Ukrainie, za naszą Ojczyznę  w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, od jutra różaniec będą prowadzili ; w poniedziałek uczniowie z kl.4-tej , we wtorek uczniowie z kl.1, 2, 3 i Przedszkolaki z rodzicami , w środę Panie z Zespołu Charytatywnego  , we  czwartek uczniowie z kl.5-tej , w piątek uczniowie z kl.6-tej, i  w sobotę uczniowie z kl.7-mej ;  Bardzo prosimy aby w te dni uczestniczyły w różańcu całe klasy.

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Pań z Zespołu Charytatywnego.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

W najbliższą sobotę 29 października o godz.13.30  ks.Bp.Robert Chrząszcz udzieli naszej młodzieży (ponad 90 osób) Sakramentu Bierzmowania. Na Tę Mszę św. zapraszamy również rodziców oraz rodzeństwo.

Spowiedź dla bierzmowanych, świadków oraz rodziców i rodzeństwa będzie w piątek 28 października od godz.17.00 do 18.30 . Będzie spowiadało 4 kapłanów więc jest to również możliwość skorzystania ze spowiedzi dla wszystkich parafian przed Uroczystością  Wszystkich Świętych.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Tak jak to było w latach ubiegłych wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdują się na ołtarzu św. Małgorzaty w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucać je będziemy wraz z dowolną ofiarą do skrzynki, która znajduje się  pod figurą Jezusa Miłosiernego . Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w pierwsze osiem dni listopada na Mszach św. odprawianych na cmentarzu , oraz podczas różańca za zmarłych przed wieczorną Mszą św.

Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00  czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii .

Trwa czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera na śmieci tylko wynosić do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają,

Natomiast wszelkiego rodzaju znicze szklane i plastiki, sztuczne wieńce czy kwiaty wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.

W przyszłą niedzielę oraz we Wszystkich Świętych na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej  zbierać będą ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza,  zwłaszcza wywóz śmieci ,wodę przy cmentarzu , koszenie traw, modernizacja alejek cmentarnych,  prosimy więc o   konkretną pomoc, abyśmy mogli  kontynuować modernizację alejek cmentarnych i wyłożyć kolejne alejki kostką brukową.

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne , ponieważ była prośba od członków Rady Parafialnej aby te dary zbierać nie w październiku lecz w listopadzie  dlatego w pierwszej połowie listopada będzie zbiórka warzyw i płodów ziemi .

Ponieważ wielu z Was pragnie wesprzeć naszych kleryków a nie macie gospodarstw, więc taj jak to było zapowiadane w dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. Panie z Parafialnego Caritas zbierają ofiary na Krakowskie Seminarium Duchowne.

W przyszłą  niedzielę 30 października po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Orszak Trzech Króli .