Msze św.   ; 7.00 ,  9.00 , 11.00  i 17.00

o godz. 16.30 Nieszpory

W tym tygodniu  :

Środa   – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

po wieczornej  Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek  św. Józefa, rzemieślnika

Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej Mszy św.

o godz. 17.00.  Rozpoczęcie Nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe będą w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św.

natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów  o 16.30  i o 17.00 Msza św.

W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie o ustanie epidemii oraz o dobre urodzaje.

Zachęcamy do udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy tak jak w latach ubiegłych na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

Sobota       – liturgiczna  Uroczystość Najśw. Maryi Panny  – Królowej Polski

Msze św. jak w niedziele  ; 7.00 ,  9.00 , 11.00  i 17.00

Pierwsza Sobota miesiąca – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe

w przyszłą niedzielę  —  św. Floriana , męczennika, patrona , strażaków ,zapraszamy więc naszych strażaków na Mszę św. o godz. 11.00

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że od jutra tj. 20 kwietnia

·         łączna ilość wiernych w naszym kościele nie może przekraczać 30 osób , łącznie z chórem      i na zewnątrz kościoła bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

Jest również dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła.

wszyscy wierni mają mieć zakryte usta i nos.

·        wolno będzie poruszać się po parkach (cmentarze do takich terenów są zakwalifikowane )  a więc bramy cmentarza znów są otwarte przez cały dzień.

Uroczystości pogrzebowe będą  nadal odbywać się  w Kaplicy cmentarnej z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń. W kaplicy w  uroczystości może uczestniczyć nie więcej niż 10 osób  i na zewnątrz bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

Msze św. będą nadal  codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00

pół godz. przed wieczorną Mszą św. jest  wstawienie Najświętszego Sakramentu cicha adoracja aż do rozpoczęcia Nabożeństwa majowego , na zakończenie majówki odmawiamy jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  I odśpiewamy suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

na zakończenie porannej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewamy Suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

główne drzwi do kościoła są otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę oraz  indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.

zamówione intencje mszalne zostaną odprawione zgodnie z ustalonym harmonogramem

Spowiedź w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św.

W przyszłą niedzielę I-sza niedziela miesiąca ale ze względu na ograniczenia epidemiologiczne zmiankę tajemnic różańca św. prosimy o dokonanie między sobą.