Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św., o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe a o 17.00 wieczorna Msza św.

W tym tygodniu przypada:

św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika głównego patrona Polski.

Dzień imienin naszego metropolity ks. kard. Stanisława Dziwisza

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł.Boże dla mieszkańców w poszczególnych wioskach pod Figurami
tak jak to było w latach ubiegłych będą od jutra o godz. 18.00 w następującym porządku ;

W poniedziałek w Batowicach, we wtorek w Dziekanowicach, w środę w Kończycach w czwartek na Prawdzie; w piątek w Raciborowicach; w sobotę w Zastowie

Prosimy aby cała wieś zgromadziła się na wspólnych modlitwach dziękczynno-błagalnych o potrzebne
łaski i bł.Boże w rodzinach. – Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

W przyszłą niedzielę

na sumie o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej „b” przeżywać będą Pierwszą Komunię św.

Bardzo serdecznie prosimy rodziców o przygotowanie świątyni na tę Uroczystość,

Spowiedź dla dzieci przeżywających komunię ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie w sobotę od godz.15.00.

Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św., natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów o 16.30.

Codziennie przy pomniku św. Jana Pawła II w godzinę Apelu Jasnogórskiego o 21.00 gromadzi się liczna grupa wiernych na wspólną modlitwę majową, zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Raciborowic, ale wszystkich mieszkańców naszej parafii, którzy wcześniej ze względu na pracę i inne obowiązki nie mogą w majówkach uczestniczyć.

Wzorem naszych ojców zachęcamy także do majówek odprawianych przy kapliczkach w poszczególnych wioskach .

Prośba aby przed pomnikiem Ojca św. nie zapalać zniczy. To już jest święty a więc za niego już się nie modlimy. Modlimy się za Jego pośrednictwem. Składamy więc kwiaty.

W tym tygodniu w czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św.Franciszka, za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach ,zwłaszcza młodzież i dzieci.