Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

W  dzisiejszą niedzielę Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św.  prowadzą drugą z trzech  zaplanowanych zbiórek na prace projektowe  dotyczące modernizacji instalacji elektrycznej w kościele, wykonanie , systemów zabezpieczających przed pożarem, instalacji antywłamaniowej , monitoringu oraz modernizacji ogrzewania kościoła.

Koszty projektowe sięgające na dzień dzisiejszy kwoty około 80 tys. w całości musi pokryć parafia  Co pozwoli nam zwrócić się do różnych instytucji  z prośbą o dotacje na wykonanie planowanych zadań.  Kosztorys prac projektowych znajduje się w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Ofiary można też przekazać bezpośrednio na konto parafialne. Nr.Konta  można zabrać z przedsionka kościoła ; znajduje się również na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przykościelnej.

Kolejną zbiórkę Rada Parafialna  przeprowadzi  w  niedziele 5 czerwca.

Dzisiaj na sumie o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Po południu o godz.16.30 dzieci komunijne z rodzicami chrzestnymi przyjdą znów do kościoła, aby uczestnicząc w nabożeństwie majowym, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i odebrać pamiątkowe obrazki.

o godz. 16.30.  Rozpoczęcie Nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe będą  przez cały maj codziennie o godz.16.30  a po nich Msza św.

W czasie tegorocznych nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie o pokój w Ukrainie za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy tak jak w latach ubiegłych na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł.Boże  dla mieszkańców w poszczególnych wioskach przy kapliczkach tak jak to było w latach ubiegłych będą od jutra o godz. 18.00 w następującym porządku ; w poniedziałek w Batowicach, we wtorek w Dziekanowicach ,w środę w Kończycach w czwartek na Prawdzie ; w piątek w Raciborowicach; w sobotę w Zastowie

W tym tygodniu  :

Wtorek –     Uroczystość  Najśw. Maryi Panny  – Królowej Polski

Msze św. jak w niedziele  ; 7.00 ,  9.00 , 11.00  i 17.00

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe

Środa   –  św. Floriana , męczennika, patrona , hutników i strażaków oraz miasta Krakowa

o godz. 17.00  Msza św. z  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek       –    św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  oraz  Msza św.  z modlitwami o  powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem  Ojca św. Jana Pawła II   i spotkanie młodzieży klas 7 i 8 szkoły podstawowej w ramach  przygotowania do bierzmowania

Piątek      –  Święto świętych  Apostołów  , Filipa i Jakuba

Pierwszy Piątek miesiąca  –

spowiedź rano od godz. 6.30    oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  oraz wieczorna Msza św.

Sobota        –        Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe  oraz wieczorna Msza św.