o godz. 16.30  Nieszpory

 

W tym tygodniu :

 

Poniedziałek       św. Jana od Krzyża , prezbitera  i doktora Kościoła

 

Środa     od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

  o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy    

 

Piątek  –    od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

                 o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego    

 

 

           Roraty przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00

 

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej  zakończenie by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  zapraszamy w tym tygodniu w środę,  i piątek na wieczorną adorację na godz. 16.30.  W grudniu  modlitwy prowadzą mieszkańcy Batowic.

 

Świece  Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy,  stanowią tegoroczną adwentową dekorację, można je zabierać a ofiary wrzucać do skrzynki z napisem ŚWIECA , KTÓRA  TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”. ofiary minimum 10 zł.  to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

                   

Ze względów epidemii corona-virus wyjątkowo  w tym roku odwiedzin chorych w domach przed świętami Bożego Narodzenia nie będzie , będziemy  jechali do chorych z namaszczeniem tylko w niebezpieczeństwie śmierci udzielając im wiatyku.

 

SPOWIEDŹ ADWENTOWA  jest codziennie przed Mszą św. rano lub wieczorem. Bardzo prosimy tak rozplanować zajęcia aby skorzystać z okazji do spowiedzi. By nie  odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę bo w tym roku ze względów epidemicznych nie będzie specjalnej adwentowej spowiedzi

 

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka inwestycyjna przeznaczona na  prace remontowo-budowlanych prowadzone w naszej parafii.

 

Ze względów epidemii corona-virus wyjątkowo P.Kościelny nie będzie roznosił po  domach poświęconych opłatków na stół wigilijny. Można opłatki  nabyć u P.Kościelnego w domu lub po każdej Mszy św. w  przedsionku kościoła.