o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe  i o godz. 17.00  Msza św.

 

W tym tygodniu  :     

 

            Poniedziałek       liturgiczne wspomnienie  św.  Jana Pawła II, papieża

dlatego   o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za dar  Wielkiego Polaka a po niej tak jak w latach ubiegłych pomni na słowa Jana Pawła II zawarte w książce „Dar i Tajemnica”  o swym pobycie w Raciborowicach , pójdziemy Jego śladami z różańcem i świecą w ręku w procesji różańcowej po alejkach cmentarnych, miejscach które On jako kleryk w latach 40-tych ubiegłego stulecia uświęcił swoją modlitwa i obecnością.

                Na zakończenie możliwość ucałowania relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

                                  Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę Rocznica poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

                   Od przyszłej niedzieli przesunięcie czasu z letniego na zimowy .

 

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.17.00 , po różańcu Msza św.

W kolejnym tygodniu października Różaniec będą  prowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej   w poniedziałek    Zerówka oraz Przedszkolaki  ; we wtorek  1-szaki , we  środę klasa 2-ga :,  we czwartek : klasa 3-cia; w  piątek klasa , 4-ta  , w sobotę klasa 5-ta, 

Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w tym tygodniu za misje i misjonarzy, od dzisiaj bowiem rozpoczyna się  tydzień misyjny.

 

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

 

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych.

 

Rozpoczynacie czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera tylko wynosić do wykopanych dołów między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają,

     Natomiast znicze szklane i plastiki wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.

 

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka  remontowo-budowlana

 

Jak zapowiadaliśmy w przyszłą  niedzielę  I-szy Parafialny Orszak Wszystkich Świętych, zachęcamy wszystkich rodziców aby w miarę możliwości przygotowali swoje dzieci na to niezwykłe wydarzenie. Postarajcie się przebrać swoje dzieci  w stroje świętych i błogosławionych.

Orszak wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 i pomaszeruje na cmentarz, gdzie po krótkiej modlitwie za zmarłych wrócimy do kościoła. Gdzie nastąpi rozdanie nagród i słodyczy.