W dzisiejszą niedzielę  obchodzimy Uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona archidiecezji krakowskiej

o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe  i o godz. 17.00  Msza św.

po wieczornej Mszy św. zebranie Rady Parafialnej .

W tym tygodniu  :

Wtorek       liturgiczne wspomnienie  św.  Jana Pawła II, papieża

dlatego   o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna za dar  Wielkiego Polaka a po niej tak jak w latach ubiegłych pomni na słowa Jana Pawła II zawarte w książce „Dar i Tajemnica”  o swym pobycie w Raciborowicach , pójdziemy Jego śladami z różańcem i świecą w ręku w procesji różańcowej po alejkach cmentarnych, miejscach które On jako kleryk w latach 40-tych ubiegłego stulecia uświęcił swoją modlitwa i obecnością.

Na zakończenie możliwość ucałowania relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.17.00 , po różańcu Msza św.

W kolejnym tygodniu października Różaniec będą  prowadziły ;

w poniedziałek    Szkolne Koło Caritas  oraz Wolontariat , we  środę Chór Parafialny :,   we czwartek : Koło Biblijne  w  piątek Caritas Parafialna  , w sobotę  Przedszkolaki i Zerówka z rodzicami

Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w tym tygodniu za misje i misjonarzy.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka  remontowo-budowlana

Również dzisiaj po Mszach św. Panie z Parafialnego Caritas do puszek będą zbierały ofiary na Krakowskie Seminarium Duchowne.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych.

Rozpoczynacie czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera na śmieci tylko wynosić do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają,

Natomiast wszelkiego rodzaju znicze szklane i plastiki, sztuczne wieńce czy kwiaty wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.

W przyszłą niedzielę Rocznica poświęcenia Kościoła dlatego po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; modlitwy za kościół i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Składka w przyszłą niedzielę na budownictwo sakralne.

Od przyszłej niedzieli przesunięcie czasu z letniego na zimowy .

Na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej jest do obejrzenia  relację z niedzielnych uroczystości Fatimskich w Raciborowicach, łącznie z homilią ks.Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Również na  youtu.be/pXmQjPQIJCg   Biuro prasowe Kurii zamieściło  relację z tych naszych uroczystości. można  też wpisać w wyszukiwarce „zakończenie Nabożeństw Fatimskich w Raciborowicach”.

Za dwa tygodnie 3 listopada będzie II-gi już  Parafialny Orszak Wszystkich Świętych, zachęcamy wszystkich rodziców aby w miarę możliwości przygotowali swoje dzieci na to niezwykłe wydarzenie. Postarajcie się przebrać swoje dzieci  w stroje świętych i błogosławionych.

Orszak wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.00 i pomaszeruje na cmentarz, gdzie po krótkiej modlitwie za zmarłych wrócimy do kościoła. Gdzie nastąpi rozdanie nagród i słodyczy.