W dzisiejszą niedzielę  u nas w parafii   po 11 latach   rozpoczynają się Misje Święte.

Misje miały odbyć się w kwietniu br. ale ze względu na obostrzenia pandemiczne w ostatniej chwili zostały odwołana i przesunięte na czas jesienny, dlatego program Misji się nie zmienia, zmieniła się tylko data.

Misje przez cały tydzień prowadzić będą Ojcowie Redemptoryści  O.Józef Szczecina oraz  O.Ireneusz Homoncik

Zachęcamy więc wszystkich do zapoznania się z programem misyjnym.

Szczegółowy Program Misji świętych  jest w gablotce przykościelnej oraz na stronach internetowych naszej parafii, został także  na wiosnę dostarczony przez członków Rady Parafialnej  do każdej rodziny.

Zachęcamy wszystkich wiernych parafian a zwłaszcza chorych do wspólnej rodzinnej modlitwy w intencji misji.

W najbliższy piątek od godz.13.00 Ojcowie misjonarze będą odwiedzali po domach tych chorych, którzy tu do kościoła przyjść nie mogą, Bardzo prosimy aby najpóźniej do czwartku  zgłaszać tych chorych.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00   Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutnąpoprowadzi  były sekretarz papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI   ks.Abp. Mieczysław Mokrzycki  obecny Metropolita Lwowski

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  odprawiamy codziennie o godz.16.30

w Poniedziałek   –  Święto św. Łukasza Ewangelisty

we  Środę  –   Uroczystość św. Jana Kantego , głównego patrona archidiecezji krakowskiej

po  Mszy św. o 17-tej  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Piątek    Uroczystość św.  Jana Pawła II, papieża patrona Województwa Małopolskiego

dlatego   o godz. 16.30   tak jak w latach ubiegłych pomni na słowa Jana Pawła II zawarte w książce „Dar i Tajemnica”  o swym pobycie w Raciborowicach , pójdziemy Jego śladami z różańcem i świecą w ręku w procesji różańcowej po alejkach cmentarnych, miejscach które On jako kleryk w latach 40-tych ubiegłego stulecia uświęcił swoją modlitwa i obecnością.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych.

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka inwestycyjna , na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w parafii , za złożone ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać.