Dzisiaj na pamiątkę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w całej Polsce obchodzimy  XXII  dzień papieski,  po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież do specjalnych puszek zbiera ofiary na stypendia dla uzdolnionych  uczniów z ubogich rodzin.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00   Msza św. i ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną które poprowadzi ks.Abp.Wacław Depo Metropolita Częstochowski.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  odprawiamy codziennie o godz.16.30

w Poniedziałek   –  św.Ignacego Antiocheńskiego , biskupa i męczennika

we  Wtorek         –  Święto św. Łukasza Ewangelisty

w   Środę  –      po wieczornej  Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek  Uroczystość św. Jana Kantego , głównego patrona archidiecezji krakowskiej

w Sobotę    Uroczystość św.  Jana Pawła II, papieża

dlatego tak jak w latach ubiegłych o godz. 16.30   pomni na słowa Jana Pawła II zawarte w książce „Dar i Tajemnica”  o swym pobycie w Raciborowicach , pójdziemy Jego śladami z różańcem w ręku w procesji różańcowej po alejkach cmentarnych, miejscach które On jako kleryk w latach 40-tych ubiegłego stulecia uświęcił swoją modlitwa i obecności.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. będzie zebranie Rady Parafialnej

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  przez cały październik odprawiamy codziennie  o godz.16.30  a  po różańcu jest wieczorna Msza św.                                                                         Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się o pokój na Ukrainie, za naszą Ojczyznę  w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, od jutra różaniec będą prowadzili  członkowie Rady Parafialnej :  w poniedziałek  z Batowic , we wtorek z Dziekanowic , w środę z Kończyc , we  czwartek z Prawdy , w piątek z Raciborowic , i  w sobotę z Zastowa,  ;  Bardzo prosimy aby w te dni uczestniczyły w różańcu całe rodziny z poszczególnych wiosek, znajdźmy  czas chociaż w  tym jednym dniu października na wspólną rodzinną modlitwę różańcową.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka inwestycyjna , na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w parafii , za złożone ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych.

Trwa czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera na śmieci tylko wynosić do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko w ziemi rozkładają,

Natomiast wszelkiego rodzaju znicze szklane i plastiki, sztuczne wieńce czy kwiaty wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne , ponieważ była prośba od członków Rady Parafialnej aby te dary zbierać nie w październiku lecz w listopadzie  dlatego w pierwszej połowie listopada będzie zbiórka warzyw i płodów ziemi .

Ponieważ wielu z Was pragnie wesprzeć naszych kleryków a nie macie gospodarstw, więc taj jak to było w ubiegłych tatach w  przyszłą niedzielę 23-ego października Panie z Parafialnego Caritas po Mszach św. do puszek będą zbierały ofiary na Krakowskie Seminarium Duchowne.

Spotkania dla młodzieży która za 2 tygodnie ma przystąpić do Bierzmowania w tym tygodniu będą w następującym porządku ; klasa 8A i 8 B wtorek godz.17.30 ; była klasa 8A obecnie I-sza Szkoła średnia  oraz uczniowie z naszej parafii którzy nie chodzili do Szkoły w Raciborowicach piątek godz.18.30  ; była klasa 8B obecnie I-sza Szkoła średnia piątek godz.19.00

Zbiórki ministrantów i lektorów oraz chłopców którzy chcą być ministrantami w sobotę o godz.9.00

W niedzielę 30 października po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Orszak Trzech Króli .