dzisiaj o godz. 16.30 Nabożeństwa Różańcowe

w  Środę  –  po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek      – bł.Honorata Koźmińskiego, kapłana

w Sobotę          – św.Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.16.30  a  po różańcu jest wieczorna Msza św.                                        Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się o pokój na Ukrainie, za naszą Ojczyznę  w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie,

W tym tygodniu  Różaniec będą  nadal prowadziły Żywe Róże ; w poniedziałek młodsza Róża Kobiet z Raciborowic w worek starsza  Róża Kobiet z Raciborowic, w czwartek Róża Kobiet z Prawdy, w piątek Róża Męska, w sobotę Róża Kobiet bloki Dziekanowice-Raciborowice.

Bardzo prosimy aby w te dni zechciały uczestniczyć w nabożeństwach wszystkie członkinie i członkowie  poszczególnych Róż gdyż po różańcu są zamówione Msze św. w intencji tych Róż.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Spotkania dla młodzieży która za 3 tygodnie ma przystąpić do Bierzmowania w tym tygodniu będą w następującym porządku ; klasa 8A i 8 B wtorek godz.17.30 ;  Szkoła średnia  wtorek godz.19.00

Na pamiątkę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzić  XXII  dzień papieski, dlatego  po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież do specjalnych puszek zbierać będzie ofiary na stypendia dla uzdolnionych  uczniów z ubogich rodzin.

W przyszłą niedzielę 16-tego października o godz. 17.00   Msza św. i ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną;  poprowadzi ks.Abp.Wacław Depo Metropolita Częstochowski.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej  oraz różańca prosimy mieszkańców Zastowa.

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne , ponieważ była prośba od członków Rady Parafialnej aby te dary zbierać nie w październiku lecz w listopadzie  dlatego w pierwszej połowie listopada będzie zbiórka warzyw na Krakowskie Seminarium Duchowne.

Ponieważ wielu z Was pragnie wesprzeć naszych kleryków a nie macie gospodarstw, więc taj jak to było w ubiegłym roku w niedzielę 23-ego października Panie z Parafialnego Caritas po Mszach św. do puszek będą zbierały ofiary na Krakowskie Seminarium Duchowne.

W przyszłą niedzielę  3-cia niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na cele parafialne związane z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii.