Na pamiątkę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w dzisiejszą niedzielę 12 X w całej Polsce obchodzimy XIV dzień papieski, dlatego po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież do specjalnych puszek zbiera ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów z najbiedniejszych rodzin .

 

o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe i o godz. 17.00 Msza św.
Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

 

W tym tygodniu przypada :
Poniedziałek – bł. Honorata, prezbitera
Środa – św. Teresy od Jezusa,
po wieczornej Mszy św. P.Organista zaprasza wszystkich chórzystów na próbę chóru parafialnego
Czwartek – św. Jadwigi Śląskiej
Piątek – św. Ignacego z Antiochi, bpa i męczennika
na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.
Sobota – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

 

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiamy codziennie  o godz.17.00 a zaraz po nich jest Msza św.  W niedziele różaniec jest zamiast nieszporów o godz.16.30
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których w tym roku odpowiadając na apel naszego metropolity modlimy się , za polskie rodziny.

W trzecim tygodniu października Różaniec będą prowadzili członkowie Rady Parafialnej;
w poniedziałek z Batowic, ; we wtorek z Dziekanowic , we środę Kończyc., we czwartek z Prawdy, w piątek z Raciborowic , i w sobotę; z Zastowa .
Bardzo prosimy aby w te dni uczestniczyły w różańcu całe rodziny z poszczególnych wiosek, znajdźmy czas chociaż w tym jednym dniu października na wspólną rodzinną modlitwę różańcową.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

W najbliższą niedzielę 19-tego października o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną; poprowadzi J.Ex.ks.Bp.Tadeusz Pieronek,
O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Zastowa.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

 

Na plebani przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Rozpoczynacie czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera tylko wynosić do wykopanych dołów między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają, Natomiast znicze szklane i plastiki wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej