Dzisiaj na  pamiątkę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową  w całej Polsce obchodzimy XX  dzień papieski, dlatego  po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież do specjalnych puszek zbiera ofiary na stypendia dla uzdolnionych  uczniów z ubogich rodzin.

po sumie o godz.12.00 będzie spotkanie z rodzicami tej  młodzieży która 20 października ma przystąpić do Bierzmowania.

o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe  z Litanią do św. Jana Pawła II będą  prowadziły członkinie Starsza Róża Kobiet z Zastowa,

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada ;

Wtorek          –  bł. Honorata Koźmińskiego , prezbitera

Czwartek      –  św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek            –  św. Jadwigi Śląskiej , rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

Sobota           –  św. Ignacego z Antiochi, bpa i męczennika

W przyszłą niedzielę  –   św. Łukasza Ewangelisty ,

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe  przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.16.30 a po różańcu jest wieczorna Msza św.

Zachęcamy do  udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w tym tygodniu o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych wiosek naszej parafii  od jutra bowiem różaniec oraz Litanię do św. Jana Pawła II  będą prowadzili  członkowie Rady Parafialnej :  w poniedziałek  z Zastowa , we wtorek z Raciborowic , we  środę z Prawdy , we  czwartek z Kończyc, w piątek z Dziekanowic  i  w sobotę z Batowic  ; Bardzo prosimy aby w te dni uczestniczyły w różańcu całe rodziny z poszczególnych wiosek, znajdźmy  czas chociaż w  tym jednym dniu października na wspólną rodzinną modlitwę różańcową.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

W piątek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla wszystkich  lektorów , ministrantów, oraz kandydatów na ministrantów,

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00  Msza św.  oraz ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną;  poprowadzi ks.Abp. Wacław Depo Metropolita Częstochowski.

O niesienie figury Matki Bożej oraz różańca prosimy mieszkańców Zastowa.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy  ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne  prosimy o składanie tych darów w tradycyjnych miejscach do 20  października bo  tego dnia rano około 8-smej klerycy po te dary przyjadą.

Ponieważ wielu z Was pragnie wesprzeć naszych kleryków a nie macie gospodarstw, więc taj jak to było w ubiegłym roku w  niedzielę 25-tego października Panie z Parafialnego Caritas po Mszach św. do puszek będą zbierały ofiary na Krakowskie Seminarium Duchowne.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Tak jak to było w latach ubiegłych wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdą się na ołtarzu św. Małgorzaty w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucać je będziemy wraz z dowolną ofiarą do skrzynki, która znajdzie się  przed  figurą Jezusa Miłosiernego w miejscu obecnie stojącej figury Matki Bożej Fatimskiej.

Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w pierwsze osiem dni listopada na Mszach św. odprawianych na cmentarzu , oraz podczas różańca za zmarłych przed wieczorną Mszą św.

Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00

czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii .

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka inwestycyjna przeznaczona na pokrycie prac remontowo-budowlanych prowadzonych w naszej parafii.