o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe 

po wieczornej Mszy św. zebranie Rady Parafialnej .

 

Na pamiątkę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w dzisiejszą niedzielę w całej Polsce obchodzimy XXI  dzień papieski, dlatego  po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież do specjalnych puszek zbiera ofiary na stypendia dla uzdolnionych  uczniów z ubogich rodzin

 

W tym tygodniu przypada :    

 

           Środa             –   bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

                                 po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

 Piątek             –  św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

po wieczornej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

           Sobota            – św. Jadwigi Śląskiej, 43 rocznica wyboru Polaka kard.Wojtyły na papieża

 

W przyszłą niedzielę 17-tego października o godz. 17.00   Msza św.  oraz  ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną  poprowadzi  były sekretarz papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI   ks.Abp. Mieczysław Mokrzycki  obecny Metropolita Lwowski

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej  ku czci Najświętszej Marii Panny.

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej  oraz różańca prosimy mieszkańców Zastowa.

 

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.16.30   a  po różańcu jest wieczorna Msza św.  

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy o dobre przeżycie Misji Parafialnych.                                                               

  W  tym tygodniu Różaniec będą  prowadziły  : jutro Młodsza Róża Kobiet z Zastowa, we  wtorek Starsza Róża Kobiet z Zastowa, w środę  Panie z Parafialnego Koła Caritas; w czwartek dzieci z klas 0, 1, 2 , 3 i 4 Szkoły Podstawowej  w piątek ministranci i lektorzy w sobotę  uczniowie z klas 5, 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej.     

                                                                                         

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

 

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych.

 

Rozpoczynacie czyszczenie i sprzątanie grobów na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, gorąca prośba aby wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię nie wrzucać do kontenera na śmieci tylko wynosić do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem, to są rzeczy organiczne, które się szybko rozkładają,

     Natomiast wszelkiego rodzaju znicze szklane i plastiki, sztuczne wieńce czy kwiaty wrzucać do kontenera obok bramy wejściowej lub najlepiej zabierać do domów.

 

 

    W przyszłą niedzielę  po 11 latach w naszej  parafii  rozpoczynają się Misje Święte

które mają być szczególnym czasem łaski Bożego Miłosierdzia, czasem głoszenia Orędzia Zbawienia, wezwaniem do nawrócenia i powierzenia na nowo swojego życia Bogu. Jest to również czas, w którym Bóg wzywa całą Parafię do zaangażowania się w służbę Kościołowi poprzez osobistą wiarę, pogłębienie jej w pełnieniu uczynków miłości.

Misje miały odbyć się w kwietniu br. ale ze względu na obostrzenia pandemiczne w ostatniej chwili zostały odwołana i przesunięte na czas jesienny, dlatego program Misji się nie zmienia, zmieniła się tylko data  obecna data to 17 – 24 październik br.

Zachęcamy więc wszystkich do zapoznania się z programem misyjnym.

Szczegółowy Program Misji świętych  jest w gablotce przykościelnej oraz na stronach internetowych naszej parafii, został także w kwietniu dostarczony przez członków Rady Parafialnej  do każdej rodziny.

     Zachęcamy wszystkich wiernych do odnowienia i uporządkowania kapliczek, figur, krzyży przydrożnych i grobów na cmentarzu.

          Zachęcamy również wszystkich wiernych parafian a zwłaszcza chorych do wspólnej rodzinnej modlitwy w intencji misji.