Na pamiątkę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w dzisiejszą niedzielę w całej Polsce obchodzimy XVII  dzień papieski, dlatego  po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież do specjalnych puszek zbiera ofiary na stypendia dla uzdolnionych  uczniów z najbiedniejszych rodzin .

o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe  i o godz. 17.00  Msza św.

Poniedziałek  – Święto  bł. Wincentego Kadłubka , biskupa

Piątek            –  bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Sobota            – św. Kaliksta, papieża i męczennika

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.17.00 a zaraz po różańcu wieczorna Msza św.

W niedziele różaniec jest zamiast nieszporów o godz.16.30

W drugim tygodniu października Różaniec będą  prowadziły dzisiaj –  członkinie Róża Kobiet z Prawdy,  jutro- w poniedziałek  Róża Kobiet Dziekanowice-Raciborowice bloki, we  wtorek  – Szkolne Koło Caritas,  , w środę –   Chór Parafialny , w czwartek  –  Schola dziewcząt  , w piątek –  Panie z Zespołu Caritas w sobotę  –  ministranci , maxistranci i lektorzy

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

W najbliższą niedzielę 15-tego października o godz. 17.00   Msza św. i ostatnie tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną;  poprowadzi O.Piotr Chojnacki  Opat z Mogiły . O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej  oraz różańca prosimy mieszkańców Zastowa.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy  ze świecami do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne , prosimy o składanie tych darów w tradycyjnych miejscach do najbliższej środy 11 października do godz 8.00 rano bo w środę rano klerycy po te dary przyjadą.

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.