Dzisiaj Pierwsza Niedziela
Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.
W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościmy ks. Proboszcza Jana Jarco z parafii św. Rafała Kalinoiwskiego w Krakowie Zaciszu, głosił Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę tamtejszego kościoła.

Po sumie o godz. 12.00 – spotkanie z rodzicami młodzieży III-ej klasy gimnazjalnej oraz I-szych klas szkoły średniej , która 15 listopada br. ma przystąpić  do bierzmowania.

o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe i o godz. 17.00 Msza św.

W tym tygodniu przypada :
Poniedziałek – św. Brunona, kapłana
Wtorek – Najśw. Maryi Panny Różańcowej
na Nabożeństwie różańcowym dzieci z kl. III otrzymają poświęcone różańce
W Środę po wieczornej Mszy św. P.Organista zaprasza wszystkich chórzystów i chętnych na próbę chóru parafialnego
Czwartek Święto – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

 

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XI V dzień Papieski.
Po Mszach św, młodzież do specjalnych puszek zbierać będzie ofiary na stypendia dla najuboższych uczniów z najbiedniejszych rodzin jest to żywy pomnik Kościoła Polskiego dla św.Jana Pawła II.

 

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne i tak jak o to prosiłem w zeszłą niedzielę prosimy o składanie tych darów w tradycyjnych miejscach, do najbliższego czwartku, bo w piątek rano 10.X. klerycy po te dary przyjadą. Ponieważ nie wszyscy uprawiają płody ziemi dlatego składka w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby Seminarium.

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej
W naszej parafii nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiamy codziennie w dni powszechne o godz.17.00 a zaraz po nich jest Msza św. W niedziele różaniec jest zamiast nieszporów o godz.16.30 a po różańcu Msza św. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których w tym roku odpowiadając na apel naszego metropolity modlimy się , za polskie rodziny.

W drugim tygodniu października Różaniec będą najpierw prowadziły Żywe Róże ;
w poniedziałek Starsza Róża Kobiet z Raciboprowice, ; we wtorek młodsza Róża Kobiet z Zastowa, ; we środę starsza Róża z Zastowa; we czwartek Róża Kobiet z Batowic;   a następnie młodzież gimnazjalna;
w piątek I gimn., w sobotę kl. II gimn. i w przyszłą niedzielę młodzież która w listopadzie ma przyjąć Sakrament Bierzmowania a więc kl. III gimn. oraz klasy I-sze szkoły średniej.
Bardzo prosimy aby w te dni zechciały uczestniczyć w nabożeństwach wszystkie członkinie poszczególnych Róż oraz młodzież gimnazjalna i szkół średnich.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.