Dzisiaj ;  po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe  i o godz. 17.00  Msza św.

w Poniedziałek    –   św. Franciszka z Asyżu

we Wtorek           –  św. Faustyny Kowalskiej , dziewicy

w  Środę  po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek       – Najśw. Maryi Panny  Różańcowej

na Nabożeństwie różańcowym  o godz.16.30 dzieci z klas trzecich otrzymają poświęcone różańce

Pierwszy Czwartek miesiąca –  spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.00

o godz.17.00 Msza św. z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem  Św. Jana Pawła II,

na wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży klas 7 i 8  w ramach przygotowania do bierzmowania

w Sobotę             – Święto  bł. Wincentego Kadłubka , biskupa

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zebranie Rady Parafialnej .

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii przez cały październik odprawiamy codziennie o godz.16.30   a  po różańcu będzie wieczorna Msza św.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, o dobre przeżycie Misji Parafialnych, które rozpoczną się już za dwa  tygodnie 17 października.

W drugim tygodniu października Różaniec będą  prowadziły Żywe Róże  :

jutro Młodsza Róża Kobiet z Kończyc,

we  wtorek Starsza Róża Kobiet z Kończyc,

w środę  Róża Kobiet z Prawdy;

w czwartek Młodsza Róża Kobiet z Raciborowic

w piątek Starsza Róża Kobiet z Raciborowic

w sobotę  członkowie Róży Męskiej.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne prosimy o składanie tych darów w tradycyjnych miejscach do najbliższej środy bo w czwartek 7 października rano klerycy po te dary przyjadą.

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

Tak jak to było w latach ubiegłych wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdą się na ołtarzu św. Małgorzaty w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucać je będziemy wraz z dowolną ofiarą do skrzynki, która  po zakończeniu  Misji Świętych zostanie umieszczona obok  figury Jezusa Miłosiernego w miejscu Figury MB Fatimskiej.

Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w Oktawie Wszystkich Świętych czyli pierwsze osiem dni listopada  podczas różańca za zmarłych , oraz na cmentarzu.

Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00 czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii ,  ofiara za jedną duszę  wypominaną przez cały rok wynosi tyle, ile intencja mszalna.