Dzisiaj o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00 wieczorna Msza św.

po sumie o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci klasy trzeciej, które w tym roku przygotowują się do I-szej Komunii św.

 

W tym tygodniu :
Dzisiaj – św. Wacława, męczennika
Poniedziałek – Święto św. Archaniołów ; Michała, Gabriela i Rafała,
Wtorek – św. Hieronima, kapłana i dr Kościoła
Środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Czwartek – świętych Aniołów Stróżów
Pierwszy Czwartek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00
na godz. 16.00 do spowiedzi przychodzi młodzież I-szych i II-gich klas gimnazjalnych
po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie, w ramach przygotowania do bierzmowania

 

Piątek Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00
na godz. 16.00 do spowiedzi przychodzi młodzież III-ich klas gimnazjalnych oraz I-szych klas szkoły średniej po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania
Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej Mszy św.
Od godz. 9.00 objazd chorych po domach

W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

 

Sobota — św. Franciszka z Asyżu
Pierwsza Sobota miesiąca – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

 

W przyszłą niedzielę – Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.
Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne  prosimy o składanie tych darów w tradycyjnych miejscach, bardzo proszę aby uczynić to do przyszłego  czwartku bo w piątek rano 10.X. klerycy po te dary przyjadą. Ponieważ nie wszyscy uprawiają płody ziemi  dlatego składka w niedzielę 12 X będzie na potrzeby Seminarium.

 

Od najbliższej środy 1 października rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe .
W naszej parafii nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiać będziemy codziennie  w dni powszechne o godz.17.00 a zaraz po nich będzie Msza św. W niedziele różaniec będzie zamiast nieszporów o godz.16.30 a po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy szczególnie; za dzieci i młodzież ( o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu października za zmarłych.

W pierwsze dni października Różaniec tak jak to było w latach ubiegłych będą prowadziły  Żywe Róże ; we środę, Róża męska. we czwartek Róża bloki Dziekanowice-Raciborowice  w piątek, Róża z Kończyc, w sobotę, Róża z Prawdy w przyszłą niedzielę Młodsza Róża z Raciborowic Bardzo prosimy aby w te dni zechciały w miarę możliwości uczestniczyć w nabożeństwach wszystkie członkinie i członkowie poszczególnych Róż.
W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

 

W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 12.00 – spotkanie z rodzicami młodzieży III-ich klas gimnazjalnych oraz I-szych klas szkoły średniej , która przygotowuje się do bierzmowania

 

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościć będziemy ks. Proboszcza Jana Jarco z parafii  św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie Zaciszu, będzie On głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę tamtejszego kościoła.