Na sumie o godz. 11.00  główna  Uroczystość Pierwszej Komunii św. tych dzieci , których rodzice  ze względów epidemiologicznych prosili o przeniesienie terminu Komunii z pierwszej niedzieli maja na termin powakacyjny.

Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom wszystkich tegorocznych dzieci komunijnych , za generalne sprzątanie świątyni w czerwcu oraz otoczenia naszego kościoła we wrześniu a także  za dar ołtarza , którym jest nowy woskowy Paschał na rok 2021.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada ;

Poniedziałek   –   św. Wacława, męczennika

Wtorek             –  Święto św. Archaniołów ; Michała, Gabriela i Rafała

Środa               –   św. Hieronima , kapłana i doktora Kościoła

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek          –  św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Pierwszy Czwartek miesiąca –  spowiedź rano od godz. 6.30   oraz wieczorem od godz. 16.00

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Różańcowym

o godz.17.00 wieczorna Msza św.  z modlitwami za pośrednictwem Św. Jana Pawła II   o powołania kapłańskie i zakonne

po Mszy św. wieczornej  spotkanie klas  6-tych i 7-mych  szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek        –  świętych Aniołów Stróżów

Pierwszy Piątek miesiąca  –  spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

o godz.17.00  wieczorna Msza św oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota         –  Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

o godz.17.00 wieczorna Msza św.

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 dzieci z obecnej klasy piątej  przeżywać będą  rocznicę  Pierwszej Komunii św.

Bardzo serdecznie prosimy rodziców o przygotowanie świątyni na tę Uroczystość,

Spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę Komunii ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie  w sobotę od  godz.16.00.

W przyszłą niedzielę  4.X. o godz.12.00 w Sali Parafialnej spotkanie z rodzicami dzieci obecnej klasy III szkoły podstawowej przygotowujących się do I komunii św.

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na  jej zakończenie  by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   zapraszamy w tym tygodniu w środę  na wieczorną adorację We wrześniu modlitwy prowadzą mieszkańcy Kończyc.

Natomiast przez cały październik ta adoracja będzie połączona z Nabożeństwem Różańcowym .

W naszej parafii nabożeństwa różańcowe  od czwartku przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz.16.30 a po nich będzie wieczorna Msza św.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których w tym roku  modlimy się  o ustanie epidemii oraz za polskie rodziny.

W tym tygodniu  Różaniec  oraz Litanię do św. Jana Pawła II będą  prowadziły Żywe Róże ; we  czwartek ; Róża Kobiet Raciborowice-Dziekanowice bloki ,   w piątek Róża Kobiet z Batowic,  w sobotę  Młodsza Róża Kobiet z Kończyc.

Bardzo prosimy aby w te dni zechciały uczestniczyć w nabożeństwach wszystkie członkinie poszczególnych Róż , gdyż wieczorna Msza św. będzie w ich intencji.

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian

w przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Przypominamy  że w kościele nadal stosujemy się do zaleceń sanitarnych a więc bezwzględna konieczność   zasłaniamy ust i nosa. Bardzo prosimy aby przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem.