o godz. 16.30 Nieszpory

dzień imienin księdza wikariusza

w  Piątek             – św. Hieronima , prezbitera i doktora Kościoła

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

w Sobotę           – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

w przyszłą niedzielę   –  świętych Aniołów Stróżów

Pierwsza Niedziela miesiąca  – po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Od najbliższej soboty rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe

Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii  przez cały październik odprawiać będziemy codziennie    o godz.16.30   a  po różańcu  o godz.17.00 będzie wieczorna Msza św.                             Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się będziemy w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, o pokój na świecie a w ostatnim tygodniu za zmarłych.                   W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian.

W przyszłą niedzielę o godz.12.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klas 8-smych i I-szych Szkoły średniej, która 29 października br. ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

Spotkania dla młodzieży która 29 października ma przystąpić do Bierzmowania w tym tygodniu będą w następującym porządku ; klasa 8 B wtorek godz.16.30 ;    klasa 8 A wtorek godz. 17.30  ;     była klasa 8A ( obecnie I-sza Szkoła średnia ) oraz uczniowie z naszej parafii którzy nie chodzili do Szkoły w Raciborowicach piątek godz.18.30  ; była klasa 8B ( obecnie I-sza Szkoła średnia  )  piątek godz.19.00

Zbiórki ministrantów i lektorów oraz chłopców którzy chcą być ministrantami w każdą sobotę o godz.9.00

Wszystkie spotkania odbywają się w Sali Parafialnej.

W związku z przygotowywanym jubileuszowym albumem o naszej parafii  jeszcze tylko do kończ tego tygodnia przyjmujemy fotografie z życia parafii i mieszkańców sprzed roku dwutysięcznego. Po zeskanowaniu fotografie zostaną zwrócone. Aby nie doszło do pomyłek  należy fotografie włożyć do  zaadresowanej  na właściciela koperty.

Słowo Metropolity Krakowskiego

Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię

X Marek Jędraszewski