o godz.12.00  spotkanie z rodzicami  młodzieży III klasy Gimnazjum oraz I-szych klas Szkoły Średniej w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

O godz. 17.00  Msza św.  oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną

Tradycyjnie wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi były wikariusz tej parafi ks.Mariusz Mendyk

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca tym razem prosimy mieszkańców Raciborowic.

Wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

W tym tygodniu :

Poniedziałek     – św. Januarego, biskupa i męczennika

Wtorek        – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy

Jak co roku z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone nabożeństwo w Mogile  dlatego w najbliższy wtorek 20-tego września o godz.17.00  na placu Jana Pawła II rozpocznie się Droga Krzyżowa  a  o godz. 18.00  w Bazylice będzie koncelebrowana Msza św. i procesja. Kto tylko może niech się więc do Mogiły się wybierze.

Środa     –    Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek      –    bł. Bernardyny, Marii Jabłońskiej, dziewicy

Piątek        – św. Ojca Pio,  zakonnika

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Prosimy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które w bieżącym roku katechetycznym zamierzają przystąpić do I Komunii św., o udział w spotkaniu, które będzie w przyszłą niedzielę o godz.12.00.   Równocześnie przypominamy, że przygotowanie do I Komunii Świętej odbywa się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której mieści się szkoła, do jakiej uczęszcza dziecko.

W sobotę o godz.9.00  spotkania dla młodzieży III klasy Gimnazjum oraz I-szych klas Szkoły Średniej w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania Zachęcamy również osoby, które ukończyły szesnasty rok życia, a nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania, do włączenia się w tegoroczny cykl przygotowania. Taką prośbę kierujemy szczególnie do tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W sobotę o godz.10.00 spotkanie dla ministrantów, oraz tych chłopców, którzy chcieli by być ministrantami.