Patronką naszego parafialnego kościoła jest Święta Małgorzata Dziewica i Męczennica.

W tym roku jej święto obchodziliśmy 14 lipca. Wraz z uroczystościami odpustowymi, świętowaliśmy 25-tą rocznicę święceń kapłańskich Ks. dr hab. Bogdana Zbroi.

Ksiądz Bogdan jest związany z naszą parafią od urodzenia. W Raciborowicach otrzymał Sakrament Chrztu Świętego, Sakrament Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania.

25 lat temu w piękną majową niedzielę, w tej liczącej kilka wieków świątyni, odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą, rozpoczynając swoje piękne, radosne kapłaństwo.

Ksiądz Bogdan posługę duszpasterską pełni w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Od lat związany jest z Uniwersytetem Papieskim w Krakowie, którego jest wykładowcą. Jest autorem wielu publikacji, dotyczących tematu jego badań naukowych.

Podczas sumy odpustowej życzyliśmy Księdzu Bogdanowi, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Ducha Świętego, wielu lat radosnej, dającej dużo satysfakcji posługi kapłańskiej.

Księże Profesorze odwiedzaj kościół w Raciborowicach, zawsze czekamy na Ciebie z radością i otwartymi sercami.

15 lipiec 2019 r.

Opracowała: mgr Krystyna Zbroja