O godz. 17.00  Msza św.  oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną

Tradycyjnie wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi były wikariusz tej parafii ks. Mariusz Mendyk przybędzie także kleryk Kamil Dżalak, dawny nasz organista

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca tym razem prosimy mieszkańców Raciborowic.

Wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

W tym tygodniu :

Poniedziałek     – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży

Wtorek              – św. Januarego, biskupa i męczennika

Środa            świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Jak co roku z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone nabożeństwo  w Mogile  dlatego w najbliższą środę 20-tego września o godz.17.00  na placu Jana Pawła II rozpocznie  się Droga Krzyżowa  a  o godz. 18.00  w Bazylice będzie koncelebrowana Msza św. i procesja. Kto tylko może niech się więc do Mogiły się wybierze.

Czwartek      –    Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Piątek              –    bł. Bernardyny, Marii Jabłońskiej, dziewicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota         – św. Ojca Pio,  zakonnika

W przyszłą niedzielę rozpocznie wizytację kanoniczną w naszej parafii ks.Bp.Jan Zając. Wizytacja potrwa przez dwa dni w tym czasie ks. Bp. Będzie uczestniczył w życiu duszpasterskim naszej wspólnoty parafialnej, na Mszach św. wygłosi do nas Słowo Boże, spotka się z dziećmi, młodzieżą oraz wszystkimi dorosłymi, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy 3 Gimnazjalnej, spotka się z wszystkimi Grupami duszpasterskimi, nawiedzi cmentarz oraz DPS w Batowicach odwiedzając wszystkich pensjonariuszy , odwiedzi społeczność szkolną oraz przedszkolaków, nawiedzi także osoby chore i rodziców księży pochodzących z naszej parafii. Spotka się z wszystkimi pracownikami parafii oraz księżmi z naszego  dekanatu.

Szczegóły w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii

W Sobotę od godz. 10.00 spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków, rodziców i rodzeństwa.

W sobotę o godz.9.00 spotkanie dla lektorów ,ministrantów, oraz tych chłopców, którzy chcieli by być ministrantami.

W dzisiejszą niedzielę  po wszystkich Mszach św. Panie  z Zespołu Charytatywnego będą do puszek zbierać ofiary dla poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach, które przetoczyły się nad północno-zachodnią częścią naszego kraju.