Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
o godz.11.00 będzie uroczyste poświęcenie tornistrów szkolnych i błogosławieństwo dla dzieci rozpoczynających edukacje szkolną, także po wakacjach od dzisiejszej niedzieli ks. Krzysztof prowadzić będzie Msze św. dla dzieci.

O godz. 17.00 Msza św. oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną
Poprowadzi je były wikariusz tej parafii ks. Mariusz Mendyk
O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca tym razem prosimy mieszkańców Raciborowic.
Wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

W tym tygodniu :
Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Wtorek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana

Środa – św. Roberta Bellarmina, bpa i dr Kościoła
o godz.17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

Piątek – św. Januarego, biskupa i męczennika
o godz.17.00 Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego
W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu gościć będą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

Sobota – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy,

Jak co roku z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone nabożeństwo  w Mogile dlatego w najbliższą sobotę 20-tego września o godz.17.00 na placu Jana Pawła II rozpocznie  się Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 w Bazylice będzie koncelebrowana Msza św. i procesja. Kto tylko może niech się więc w najbliższą sobotę do Mogiły się wybierze.

Wyjazd pielgrzymów na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy , Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy  w najbliższy piątek 19 września br. o godz. 5.00 rano sprzed kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz.12.00 spotkanie dla rodziców młodzieży z klas I-szej i II-giej Gimnazjum.