Dzisiaj na zakończenie Mszy św. odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.

o godz.17.00  kolejne  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną  poprowadzi były wikariusz ks. Krzysztof Karnas,  przeżywający w tym roku Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca prosimy mieszkańców Raciborowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci  Najświętszej Marii Panny,

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :

Poniedziałek     – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Jak co roku z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone nabożeństwo  w Mogile  dlatego w najbliższy piątek 18-tego września o godz.17.00  na placu Jana Pawła II rozpocznie  się Droga Krzyżowa  a  o godz. 18.00  w Bazylice będzie koncelebrowana Msza św. i procesja.

Wtorek   –     Najśw. Maryi Panny Bolesnej

Środa           – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek    –  Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

Sobota      – św. Januarego, biskupa i męczennika

o godz. 9.00 spotkanie formacyjno-liturgiczne dla ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę 3-cia niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii, obecnie trwają remonty w Sali parafialnej oraz prace na cmentarzu.

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na  jej zakończenie  by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   zapraszamy w tym tygodniu w środę i piątek na wieczorną adorację We wrześniu modlitwy prowadzą mieszkańcy Kończyc.

Przypominam że w kościele nadal stosujemy się do zaleceń sanitarnych a więc bezwzględna konieczność   zasłaniamy ust i nosa. Bardzo prosimy aby przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!