Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory

W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,

Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Raciborowic.Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia  gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od, klęsk i żywiołów, oraz pozwala w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :

Wtorek   –    Święto Narodzenia NMP

Msze św. o godz. 7.00 , 9.00  oraz 17.00

Na Mszach św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Środa              od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek           od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę o godz.17.00  kolejne  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną  poprowadzi były wikariusz ks. Krzysztof Karnas,  przeżywający w tym roku Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca prosimy mieszkańców Raciborowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci  Najświętszej Marii Panny,

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na  jej zakończenie  by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   zapraszamy w tym tygodniu w środę i piątek na wieczorną adorację We wrześniu modlitwy prowadzą mieszkańcy Kończyc.

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla młodzieży klas 8-smych oraz I-szych Szkoły średniej, tej młodzieży, która już 20 października ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania .

Przypominamy  że w kościele nadal stosujemy się do zaleceń sanitarnych a więc bezwzględna konieczność   zasłaniamy ust i nosa. Bardzo prosimy aby przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich .