Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych

Dzisiaj o godz. 16.30 Nieszpory i o godz. 17.00 Msza św.

W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,
Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Raciborowic ;
Gospodarze – rolnicy z innych wiosek jak to było w latach ubiegłych przyniosą do ołtarza chleby i ciasta oraz inne płody ziemi aby na zakończenie Mszy św. tymi poświęconymi plonami dzielić się ze wszystkimi uczestnikami Wspólnej dziękczynnej modlitwy.

W tym roku poszczególne wioski reprezentują :

Batowice ; Patrycja Knafel oraz Adrian Zybura
Dziekanowice ; Stanisława Ryńska oraz Jan Grudzień
Kończyce ; Danuta Lis oraz Julian Tłuszcz
Prawdę ;  Maria Kozińska oraz Jan Stawowski
Zastów ; Małgorzata Broś oraz Grzegorz Zbroja

Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od kataklizmów, klęsk i żywiołów, oraz pozwala w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.
Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy u stóp ołtarza Matki Najświętszej ofiarując go Panu Bogu jako naszą ofiarę pracy rąk ludzkich i nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski. A dożynkowe chleby tradycyjnie przekażemy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Batowicach
Kazania na wszystkich Mszach św. głosi były Przeor z Jasnej Góry O. Bogdan Waliczek.

W ramach Dożynek Parafialnych dzisiaj po wieczornej Mszy św. zagra dla nas Zespół wokalno-instrumentalny „PROBOSZCZOWIE” ; 6-ciu kapłanów grających na instrumentach muzycznych i O. Bogdan jako solista przez blisko godzinę będą prezentowali pieśni religijne zawarte w najnowszym albumie „Kocham swój kościół”. Całość poprowadzi P.Miriam Arbter-Korczyńska ; redaktor radia „Anioł Beskidów”.

Wszystkich parafian i gości do wspólnego świętowania zapraszają Duszpasterze oraz Rada Parafialna.

W dzisiejszą niedzielę XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii

W tym tygodniu :
Poniedziałek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ( MB Siewnej)
Msze św. o godz. 7.00 ; 9.00 oraz 17.00
Na Mszach św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Wtorek – bł. Anieli Salawy , dziewicy

Środa- o godz.17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – Najświętszego Imienia Maryi
o godz.17.00 Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego
W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu gościć będą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

Sobota – św. Jana Chryzostoma, bpa i dr Kościoła

W przyszłą niedzielę- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Po Mszy św. ucałowanie relikwi Krzyża Świętego

Jak co roku z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone nabożeństwo w Mogile dlatego 20-tego września w Bazylice mogilskiej będzie koncelebrowana Msza św. z udziałem naszej parafialnej wspólnoty, ( szczegóły podamy w przyszłą niedzielę )

W przyszłą niedzielę na sumie o godz.11.00 będzie uroczyste poświęcenie tornistrów szkolnych i błogosławieństwo dla dzieci rozpoczynających edukacje szkolną, także po wakacjach od przyszłej niedzieli ks. Krzysztof prowadzić będzie Msze św. dla dzieci.
W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną
Tradycyjnie wrześniowe nabożeństwo poprowadzi były wikariusz tej parafii ks. Mariusz Mendyk
O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca tym razem prosimy mieszkańców Raciborowic.
Wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy , Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy w przyszły piątek 19 września o godz. 5 rano.