Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca  ale ze względu na List Episkopatu adorację Najświętszego Sakramentu odprawimy w przyszłą niedzielę.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory

W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,

Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Zastowa ; Krystyna i Wojciech Broś. Gospodarze – rolnicy z innych wiosek jak to było w latach ubiegłych przyniosą do ołtarza chleby i ciasta oraz inne płody ziemi aby na zakończenie Mszy św. tymi poświęconymi plonami dzielić się ze wszystkimi uczestnikami Wspólnej dziękczynnej modlitwy.

W tym roku poszczególne wioski reprezentują :

Batowice   ;   Edyta i Dominik Matys

Dziekanowice   ;   Maria Tokarczyk oraz  Stanisław Rosiek

Kończyce ; Danuta Lis  oraz  Józef Baran

Prawdę   ;   Klaudia i Dawid Kozińscy

Raciborowice ;  Weronika Nawara  oraz Krzysztof Walerjan

Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia  gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od, klęsk i żywiołów, oraz pozwala w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.

Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy u stóp ołtarza Matki Najświętszej  ofiarując go Panu Bogu jako naszą ofiarę pracy rąk ludzkich i nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski.

Z racji Uroczystości Dożynkowych tegoroczni Gospodarze z poszczególnych miejscowości nie tylko przynoszą dary chleba i wina, ale również zamówili Msze św. w intencji mieszkańców , których zaszczyt mają dzisiaj  przed Ołtarzem reprezentować.

Te Msze św. zostaną odprawione  o godz. 9.00 w kolejne niedziele września i października  i tak ;

Za mieszkańców Batowic  19 września

Za mieszkańców Dziekanowic 31  października

Za mieszkańców Kończyc  3  października

Za mieszkańców Prawdy  26  września

Za mieszkańców Raciborowic  10  października

Za mieszkańców Zastowa  12 września

W przyszłym roku Uroczystości dożynkowe organizować będą mieszkańcy Batowic

W tym tygodniu :

Środa      –  Święto Narodzenia NMP

Msze św. z błogosławieństwem nasion przeznaczonych do siewu będą o godz. 7.00   oraz 17.00

po  wieczornej  Mszy św.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek        o godz.17.00  Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

po wieczornej Mszy św. spotkanie pań z Zespołu Charytatywnego

Wyjazd na  Parafialną Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i  innych Sanktuariów Podkarpacia rozpocznie się w przyszły poniedziałek 13 wrzesień o godz. 6.00 rano spod  kościoła.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA na PODKARPACIE   13 wrzesień  do 16 wrzesień   2021 r.

Dzień 1   Raciborowice  przejazd do Dębowca gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej następnie przejazd do Komańczy , miejsca odosobnienia Prymasa Tysiąclecia  kard.Stefana Wyszyńskiego później przejazd do Kalwarii Pasławskiej na Mszę św. i nocleg.

Dzień 2 . wyjazd do Krasiczyna , zwiedzanie zamku, potem przejazd do Przemyśla  Msza św. w kościele OO Karmelitów na starym mieście , zwiedzanie miasta . przejazd na nocleg do Radecznicy do Klasztoru Ojców Bernardynów.

Dzień 3 . Msza Św. zwiedzanie Zwierzyńca , Szczebrzeszyna , Krasnobrodu  przejazd do  Zamościa godzinne zwiedzanie meleksem miasta. Powrót na nocleg  do Radecznicy .

Dzień 4 . Msza Św. przejazd do Sandomierza  zwiedzania miasta. Powrót  do Raciborowic.