W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,

Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Batowic ;

Gospodarze – rolnicy z innych wiosek jak to było w latach ubiegłych przyniosą do ołtarza chleby i ciasta  oraz inne płody ziemi aby na zakończenie Mszy św. tymi poświęconymi plonami dzielić się ze wszystkimi uczestnikami Wspólnej dziękczynnej modlitwy.

Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia  gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od, klęsk i żywiołów, oraz pozwala w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.

Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy u stóp ołtarza Matki Najświętszej  ofiarując go Panu Bogu jako naszą ofiarę pracy rąk ludzkich i nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski. A dożynkowe chleby tradycyjnie przekażemy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Batowicach

Po rannej Mszy św. zmianka Tajemnic Różańca Świętego

W tym tygodniu :

Środa    –   św.Melchiuora Grodzieckiego , kapłana i męczennika

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek    Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ( MB Siewnej)

Msze św. o godz. 7.00 , 9.00  oraz 17.00

Na Mszach św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Piątek   –   bł.Anieli Salawy  , dziewicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę na sumie o godz.11.00 będzie uroczyste poświęcenie tornistrów szkolnych i  błogosławieństwo dla dzieci rozpoczynających edukacje szkolną, także po wakacjach od przyszłej niedzieli ks. Rafał  prowadzić będzie Msze św. dla dzieci.

W najbliższą sobotę 10.września o godz.9.00 rozpoczną się cotygodniowe spotkania dla młodzieży III klasy Gimnazjum oraz I-szych klas Szkoły Średniej w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, które będzie w sobotę 26 listopada.

Spotkanie z rodzicami tej młodzieży będzie w niedzielę 18-tego września o godz.12.00.

W tym roku przypada 100 rocznica śmierci św.Brata Alberta Chmielowskiego, założyciela Braci  Albertynów i Sióstr Albertynek. W związku z tym nasza parafia  ma wyznaczoną  Msze św. z uczczeniem Relikwii św.Brata Alberta na sobotę 17.IX. na godz.17.00 . Prosimy wszystkich którzy zechcą skorzystać z transportu autokarowego o zapisy w zakrystii.

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę szlakiem cysterskim po ziemiach zachodnich od kościoła w sobotę o godz. 4.30 rano.