Przypominam że w kościele nadal stosujemy się do zaleceń sanitarnych a więc  bezwzględna konieczność   zasłaniamy ust i nosa. Bardzo prosimy przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!  Nie może być myślenia ; ja się nie boję, chodzi o to bym ja innej osoby nie zakaził . Kraków jest już bowiem w żółtej strefie , jak będzie czerwona to znów będą ograniczenia ilości wiernych w kościołach.

o godz. 16.30 Nieszpory

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :

Wtorek          – bł. Bronisławy

o godz.8.00  Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w najbliższą środę , czwartek i piątek w następującym porządku :

środę od godz. 16.00 dla młodzieży klas 8-smych oraz I-szych Szkoły średniej, tej młodzieży, która już 20 października ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania i po wieczornej Mszy św. w najbliższą środę będzie dla tej młodzieży spotkanie organizacyjne.

W czwartek od godz. 16.00 będzie spowiedź dla dzieci SP. Kas 6-tych i 7-mych i po wieczornej Mszy św. w najbliższy czwartek będzie spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.

A dzieci klas 4-tych i 5-tych niech przyjdą do spowiedzi w najbliższy I-szy piątek na godz.16.00

Bardzo prosimy rodziców zadbajcie o to aby wasze dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny po długim okresie przerwy od pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty.

Środa              od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek       –  Pierwszy Czwartek miesiąca –  spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne

Piątek            Pierwszy Piątek miesiąca      –   spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.00

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej oraz wieczornej Mszy św.

odwiedziny chorych w domach  od godz. 9.00 .

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św.

Sobota       –  Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

o godz. 9.00 w sali parafialnej Spotkanie formacyjne dla lektorów i ministrantów.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na  jej zakończenie  by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   zapraszamy w tym tygodniu w środę , czwartek i piątek na wieczorną adorację We wrześniu modlitwy prowadzą mieszkańcy Kończyc.

W przyszłą  niedzielę na sumie o godz.11.00  przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,

Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z  Raciborowic ; Magdalena i Robert Kupiec. Gospodarze – rolnicy z innych wiosek jak to było w latach ubiegłych przyniosą do ołtarza chleby i ciasta oraz inne płody ziemi aby na zakończenie Mszy św. tymi poświęconymi plonami dzielić się ze wszystkimi uczestnikami Wspólnej dziękczynnej modlitwy.

W tym roku poszczególne wioski reprezentują :

Batowice   ;   Halina i Józef Broś.

Kończyce   ;   Dorota Nowak oraz Dariusz Bąk

Dziekanowice   ; Stanisława Ryńska oraz Andrzej Ptak

Prawdę ;  Barbara i Piotr Kozińscy

Zastów   ; Beata Zbroja oraz Adam Broś

Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia  gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od kataklizmów, klęsk i żywiołów, oraz pozwala  w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.

Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy u stóp ołtarza Matki Najświętszej  ofiarując go Panu Bogu jako naszą ofiarę pracy rąk ludzkich i nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski. A dożynkowe chleby przekażemy do Klasztoru Ojców Karmelitów, którzy pomagają nam w pracy duszpasterskiej w parafii.