ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskup i Metropolita Krakowski Dekretem z dnia 17 czerwca br. odwołuje z naszej parafii ks. Krzysztofa Karnasa i mianuje Go wikariuszem w parafii św. Barbary w Trzebini Wodna-Krystynów a następnie Dekretem z dnia 6 sierpnia br. zmienia poprzednią nominacje i z dniem 28 sierpnia br.  przenosi ks.Karnasa  do parafii św.Jana Chrzciciela w Rzeszotarach.  Za pracę duszpasterską w naszej parafii składamy Ks. Krzysztofowi serdeczne Bóg zapłać.
Wśród nas serdecznie witamy ks. Rafała Kuchniaka dotychczasowego wikariusza w parafii św.Mikołaja w Chrzanowie. ks. Rafał pochodzi z sąsiedniej parafii MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września w Mistrzejowicach. wyświęcony na kapłana w 2006 r. Księdzu Rafałowi życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnej pracy w naszej parafii.
Dzisiaj o godz. 16.30 Nieszpory i o godz. 17.00 Msza św.

Wtorek – bł. Bronisławy , dziewicy
o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego

Środę – o godz.17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła
Pierwszy czwartek miesiącaspowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00
o godz.17.00 Msza św. oraz Nabożeństwie o powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem  Św. Jana Pawła II,
po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie dla I-szych i II-gich klas  gimnazjalnych, w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek – Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00

o godz. 18.30 spotkanie dla III-ich klas gimnazjalnych, w ramach przygotowania do bierzmowania

a o godz. 19.00 zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów oraz wszystkich młodych z naszej parafii na czuwanie modlitewne przygotowujące nas do ŚDM w Krakowie.

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej oraz wieczornej Mszy św.
Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach
W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego zapraszamy  wszystkie rodziny ,które w tym tygodniu gościć będą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach  w ramach trwającej peregrynacji.

Sobotę Pierwsza Sobota miesiącaNabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w następującym porządku:

w środę od godz. 16.00 klasy, szkoły podstawowej ; III; IV, V i VI
w czwartek od godz. 16.00 klasy; I i II gimnazjalne
w piątek od godz. 16.00 klasa III gimnazjum oraz młodzież szkół średnich

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

W przyszłą niedzielę na Sumie o godz.11.00 będziemy przeżywać Parafialną Uroczystość Dożynkową,
Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Zastowa ; Anna Zawalonka oraz Jan Gorzkowski,
Gospodarze – rolnicy z innych wiosek jak to było w latach ubiegłych przyniosą do ołtarza chleby i ciasta oraz inne płody ziemi aby na zakończenie Mszy św. tymi poświęconymi plonami dzielić się ze wszystkimi uczestnikami Wspólnej dziękczynnej modlitwy.
W tym roku poszczególne wioski reprezentować będą :

Batowice ; Dominika Rożek oraz Wojciech Rożek
Dziekanowice ; Łucja Skiba oraz Leszek Raźny
Kończyce ; Marta Grębosz oraz Dariusz Bąk
Prawdę ; Teresa Witek oraz Bogdan Sikora
Raciborowice ; Monika Zbroja oraz Mateusz Sokół
Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od kataklizmów, klęsk i żywiołów, oraz pozwala w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony. Bo rok ten jest wyjątkowo trudny nie tylko dla rolników.

W przyszłą niedzielę w ramach Dożynek Parafialnych po Mszy św. dożynkowej Rada Parafialna zaprasza na teren plebanii gdzie odbędzie się PIKNIK DOŻYNKOWY .