Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca ale ze względu na List Biskupów adorację Najświętszego Sakramentu odprawimy w przyszłą niedzielę.
Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00 Msza św.

W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy Parafialną Uroczystość Dożynkową,  Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Zastowa ;  Gospodarze – rolnicy z innych wiosek jak to było w latach ubiegłych przyniosą do ołtarza chleby i ciasta  oraz inne płody ziemi aby na zakończenie Mszy św. tymi poświęconymi plonami dzielić się ze wszystkimi uczestnikami Wspólnej dziękczynnej modlitwy.

Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od, klęsk i żywiołów, oraz pozwala  w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.
Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy u stóp ołtarza Matki Najświętszej ofiarując go Panu Bogu jako naszą ofiarę pracy rąk ludzkich i nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski. A dożynkowe chleby tradycyjnie przekażemy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Batowicach

W ramach Dożynek Parafialnych po Mszy św. dożynkowej Rada Parafialna zaprasza na teren plebanii gdzie odbędzie się PIKNIK DOŻYNKOWY .

W tym tygodniu :
Wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ( MB Siewnej)
Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00
Na Mszach św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Środa – bł. Anieli Salawy , dziewicy
o godz.17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piąteko godz.17.00 Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego
W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy wszystkie rodziny które w tym tygodniu goszczą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach  trwającej peregrynacji.

Sobota – Najświętszego Imienia Maryi

W przyszłą niedzielę na sumie o godz.11.00 będzie uroczyste poświęcenie tornistrów szkolnych i błogosławieństwo dla dzieci rozpoczynających edukacje szkolną, także po wakacjach od przyszłej niedzieli ks. Rafał prowadzić będzie Msze św. dla dzieci.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną
O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca tym razem prosimy mieszkańców Raciborowic. Wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.