Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  Msza św.

W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,

Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Prawdy

Wszyscy postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w święcie dziękczynienia  gorącą modlitwą podziękujemy Panu Bogu za to, że w tym roku osłaniał nas od, klęsk i żywiołów, oraz pozwala w miarę szczęśliwie zbierać tegoroczne plony.

W tym roku poszczególne wioski reprezentują :

Prawda ; Adela i Ryszard Kryniccy.

Batowice   ;   Ewa Król, oraz Jerzy Żylski

Kończyce   ;   Monika Bieniek oraz Grzegorz Owsianka

Dziekanowice   ;   Antonina Rosiek  oraz  Marek Ryński

Raciborowice ;  Magdalena Drąg  oraz  Jacek Sokół

Zastów   ;  Krystyna Broś  oraz  Ryszard Ozdoba

Z racji Uroczystości Dożynkowych tegoroczni Gospodarze z poszczególnych miejscowości nie tylko przynieśli dary chleba i wina, ale również zamówili Msze św. w intencji mieszkańców , których zaszczyt mają dzisiaj tu przed Ołtarzem reprezentować.

Te Msze św. zostaną odprawione  o godz. 9.00 w kolejne niedziele i tak ;

Za mieszkańców Batowic  15 września

Za mieszkańców Dziekanowic 22 września

Za mieszkańców Kończyc  13 października

Za mieszkańców Prawdy  8 września

Za mieszkańców Raciborowic  6 października

Za mieszkańców Zastowa  29 września

Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy u stóp ołtarza Matki Najświętszej  ofiarując go Panu Bogu jako naszą ofiarę pracy rąk ludzkich i nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski. A dożynkowe chleby tradycyjnie przekażemy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Batowicach

W przyszłym roku Uroczystości dożynkowe organizować będą mieszkańcy  Raciborowic

W tym tygodniu :

Poniedziałek   – o godz.8.00  Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w najbliższą środę  od godz. 16.00 dla dzieci klas 3-6  SzP oraz we czwartek od godz. 16.00 dla  klasy 7-8 SzP  oraz w piątek od godz. 16.30 dla młodzieży Szkół średnich.

Bardzo prosimy  rodziców zadbajcie o to aby wasze dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny od pojednania się z Bogiem w Sakramencie Pokuty.

Wtorek       –   św. Grzegorza Wielkiego  , papieża i doktora Kościoła

Środa    –   o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek   Pierwszy Czwartek miesiąca –  spowiedź rano od godz. 6.30    oraz wieczorem od godz. 16.00

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II, o powołania kapłańskie i zakonne

po Mszy św. wieczornej  spotkanie uczniów klas VII i VIII  w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek   Pierwszy Piątek miesiąca      –   spowiedź rano od godz. 6.30     oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej oraz wieczornej Mszy św.

Wyjątkowo w tym miesiącu odwiedziny chorych w domach  będą  nie w piątek lecz w najbliższą  sobotę  od godz. 9.00  .

Sobota      –  Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę  –  Święto Narodzenia NMP

Na Mszach św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu

Wszystkich pielgrzymów udających się  na Parafialną Pielgrzymkę do Gruzji zapraszamy w najbliższy czwartek 5 września najpierw na Mszę św.  o godz. 12.00 i po Mszy św. sprzed kościoła o 12.45 odjazd autokaru na lotnisko Pyrzowice.