Dzisiaj o godz.17.00  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną  .

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca prosimy mieszkańców Prawdy.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci  Najświętszej Marii Panny,

W tym tygodniu przypada ;

Poniedziałek  św. Jacka  ,  prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

Środa             –     od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek       –  św. Bernarda ,  opata i doktora Kościoła

Piątek         św. Piusa X , papieża

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

Sobota       – Najśw. Maryi Panny Królowej

Jest już kalendarz z Mszami na rok 2021 , jeśli więc ktoś chciałby zarezerwować sobie konkretny termin może to uczynić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość zamawiania konkretnych intencji próśb i podziękowań  Matce Bożej na środowe wieczory podczas Mszy św. i Nowenny do MB Nieustającej Pomocy , od Nowego Roku będzie taka możliwość. Obok ołtarza MB jest taka skrzynka do której w ciągu całego tygodnia będzie można na karteczkach składać te prośby i dziękczynienia w których intencjach będzie sprawowana środowa wieczorna Msza św. i  które będą odczytywane i omadlane te intencje podczas Nowenny.

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na  jej zakończenie  by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   zapraszamy więc w tym tygodniu w środę  i piątek wieczorną na adorację W sierpniu modlitwy prowadzą mieszkańcy Raciborowic i Prawdy.

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka  przeznaczona jest na prace remontowo-budowlana prowadzone w naszej parafii, za złożone ofiary  składamy serdeczne Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce  przeprowadzana  jest zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie stolicy Libanu  dlatego po wszystkich Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego naszej parafii  przed kościołem do puszek  będą zbierały te ofiary.

W przyszłą niedzielę o godz.18.00 po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Rady Parafialnej