o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  wieczorna Msza św.

W tym tygodniu  :

Wtorek –  Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika , głównego patrona Polski

Środa              – św. Józefa, rzemieślnika

o godz. 17.00.  Rozpoczęcie Nabożeństw majowych

Nabożeństwa majowe będą w ciągu tygodnia codziennie o godz.17.00 a po nich Msza św.

natomiast w niedziele i święta majówka zamiast nieszporów  o 16.30  i o 17.00 Msza św.

W czasie nabożeństw majowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św.  za Kościół w Polsce, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych majowych modlitwach,

Również zapraszamy tak jak w roku ubiegłym na majówkę pod pomnikiem Ojca św. na godz.21.00

Czwartek     św. Atanazego,  bpa i dr Kościoła

Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz. 17.00 Nabożeństwo majowe  połączone z nabożeństwem ku czci  Ojca św. Jana Pawła II  z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne na wieczorną Mszę św.  przychodzą uczniowie  7 klay SzP. w ramach przygotowania do bierzmowania

o godz. 18.00 próba dzieci przed I-szą Komunią św.

Piątek        Uroczystość Najśw. Maryi Panny  – Królowej Polski

Msze św. jak w niedziele  ; 7.00 ,  9.00 , 11.00  i 17.00

o godz. 16.30 Nabożeństwo majowe

o godz. 18.00 próba dzieci przed I-szą Komunią św.

Sobota       –  św. Floriana , męczennika, patrona , hutników i strażaków oraz miasta Krakowa

Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

o godz. 15.00 próba dzieci przed I-szą Komunią św.

Spowiedź dla dzieci komunijnych ich rodziców rodzeństwa i krewnych będzie w sobotę o godz.16.00

W przyszłą niedzielę  na sumie o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej  przeżywać będą  Uroczystość Pierwszej Komunii św.

O godz. 10.50 dzieci wraz z rodzinami zbiorą się przy krzyżu misyjnym obok ołtarza polowego za kościołem, po modlitwach i błogosławieństwie rodziców w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do kościoła na Mszę św. podczas której po raz pierwszy w pełni uczestnicząc w Najświętszej Ofierze Chrystusa przyjmą Jego Boskie Ciało, czyli Eucharystię.

Bardzo serdecznie prosimy rodziców w środę 1 maja na godz. 9-tą o przygotowanie świątyni na tę Uroczystość,

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

Nabożeństwa majowe i Msze św. o bł. Boże i dobre urodzaje z poszczególnych wioskach pod Figurami tak jak to było w latach ubiegłych będą w przyszłym tygodniu.