Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

o godz.17.00  Msza św.Koronką do Miłosierdzia Bożego

w Sobotę      –  św. Jana od Krzyża, prezbitera i dr Kościoła

Roraty przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00

Zachęcamy do udziału w tych adwentowych nabożeństwach wszystkich, dzieci, młodzież oraz osoby starsze , razem z Maryją oczekujmy na przyjście Jezusa.

odwiedziny chorych w domach będzie w najbliższą sobotę 14-tego grudnia w ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, będziemy spowiadali chorych, udzielali im namaszczenia chorych oraz Komunii św.

Bardzo prosimy aby zapisywać wszystkich chorych, którzy tu do kościoła do spowiedzi przyjść nie mogą, chorych, których odwiedzamy na I-sze piątki zapisywać nie trzeba.

SPOWIEDŹ ADWENTOWA  będzie u nas w kościele  w sobotę 21 grudnia   od godz. 8.00 do 11.00  oraz  od 15.00 do 17.00

dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie a w przyszłą niedzielę z racji 3 niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na prace remontowo-budowlane w naszej parafii.

Panie z Zespołu Charytatywnego po Mszach św. przed kościołem rozprowadzają świece Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy

Nasz parafianin z Zastowa Mateusz lat 11 zmaga się z ciężkim przypadkiem nowotworu mózgu , przeszedł już kilka skomplikowanych operacji a cały opis choroby można przeczytać na plakacie umieszczonym w naszej gablotce przykościelnej. Możemy pomóc Mateuszowi w przyszłą niedziele po wszystkich Mszach świętych przed kościołem koleżanki i koledzy z klasy Mateusza do specjalnych puszek będą zbierali ofiary na Jego dalsze  leczenie oraz rehabilitację.

W związku z … zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II.   Bardzo wszystkich prosimy we wszystkie niedziele,  środy i piątki  abyście postarali się znaleźć czas i przyszli przed wieczorną Mszą św. na adorację, Najświętszego Sakramentu. W grudniu  modlitwy prowadzą mieszkańcy Raciborowic.