Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Pierwsza niedziela miesiąca  na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30  Nieszpory a po nich o 17.00  Msza św.

W tym tygodniu :

Poniedziałek       św. Ambrożego , biskupa i doktora Kościoła

Wtorek         Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Msze św. o godz. 7.00  9.00  oraz  17.00

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

Ze względów epidemii corona-virus zostaje przesunięte na czas późniejszy poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do  I-szej  Komunii św.

Środa  –    od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek         –   św. Damazego I , papieża

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 wieczorna  Msza św. z  Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

Sobota         –   Najśw. Maryi Panny z Guadalupe

Roraty przez cały Adwent codziennie rano o godz.7.00

od godz.6.30 okazja do spowiedzi

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej  zakończenie by  odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  zapraszamy w tym tygodniu we wtorek , środę,  i piątek na wieczorną adorację na godz. 16.30.  W grudniu  modlitwy prowadzą mieszkańcy Batowic.

Świece  Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy,  stanowią tegoroczną adwentową dekorację, można je zabierać a ofiary wrzucać do skrzynki z napisem „ ŚWIECA , KTÓRA  TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”. ofiary to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

Ze względów epidemii corona-virus wyjątkowo P.Kościelny nie będzie roznosił po  domach poświęconych opłatków na stół wigilijny. Można opłatki  nabyć u P.Kościelnego w domu lub po każdej Mszy św. w  przedsionku kościoła.