o godz. 16.30 Nieszpory

 

      W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :

 

        Poniedziałek      –  Święto  św.Wawrzyńca , diakona i męczennika

 

       Wtorek               –  św. Klary, dziewicy

 

        Środa             od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

                 o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

 

       Czwartek    –    Święto NMP Kalwaryjskiej

 

       Piątek        –   św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

                              od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

                 o godz.17.00 wieczorna   Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

 

       Sobota      –    Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 

            Msze św. tak jak w niedziele o godz. 7.00,  9.00, 11.00  oraz  o  godz.17.00

                                      Na Mszach św. błogosławienie ziół i kwiatów

 

W przyszłą niedzielę o godz.17.00  kolejne  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca prosimy mieszkańców Prawdy.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci  Najświętszej Marii Panny,

 

 

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

 

W związku z zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku  z racji setnej rocznicy urodzin papieża Polaka we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie  należy odmówić jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.   Zapraszamy w tym tygodniu na adorację w środę  i piątek . W sierpniu modlitwy prowadzą mieszkańcy Raciborowic i Prawdy.

 

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej ze względu na nasilającą się pandemię koronowirusa zostaje przesunięty na późniejszy termin.

Również parafialna pielgrzymka do Libanu zostaje przełożona na przyszły rok.

 

 

 

W niedzielę 16 sierpnia  we wszystkich kościołach w Polsce  zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie stolicy Libanu.

 

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

 Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę 16 sierpnia  po wszystkich Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego naszej parafii będą przed kościołem do puszek zbierały te ofiary .