W dzisiejszą Niedziela o godz.10.00Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży oraz Rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Ogłoszenie miejsca i roku  kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

O godz. 18.00CEREMONIA POŻEGNANIA OJCA ŚWIĘTEGO

W związku z  wizytą w Polsce głowy Kościoła Katolickiego Ojca św. Franciszka  aby umożliwić wszystkim uczestnictwo w tych wyjątkowych wydarzeniach czy to bezpośrednio czy za pomocą telewizyjnych transmisji Msze św. będą o godz.7.00 ; 9.00 oraz 17.00  a więc Mszy św. o godz.11.00   oraz Nieszporów dzisiaj nie będzie

Poniedziałek     św. Algonsa, Marii Liguoriego bpa i dr Kościoła

Środa   o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek   –    –  św. Jana, Marii Vianneya, kapłana

Pierwszy czwartek miesiąca    – spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II,   o powołania kapłańskie i zakonne

Piątek          –   Pierwszy Piątek miesiąca  –   spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej oraz wieczornej Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

Sobota    – Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwsza Sobota miesiąca  – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

W sobotę  gościmy  pielgrzymów z XXXVI  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W tym roku  tak jak to było w latach ubiegłych jeden z członów pieszej Krakowskiej pielgrzymki zdążającej w sierpniu na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii. Będą to pielgrzymi z okolic Mszany, Kasiny i Rabki.

Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie dla całej wspólnoty aby w miarę możliwości gościnnie zaopiekować się utrudzonymi pielgrzymami.

Księży przenocujemy na plebanii,  Zespół medyczny w Budynku parafialnym a pozostałych pielgrzymów

w domach naszych parafian.

Jest to akcja charytatywna wypływająca z nakazu uczynków miłosierdzia względem ciała –

„podróżnych w dom przyjąć”

Dlatego zwracamy się do Was , abyście w miarę swoich możliwości  tak jak w latach ubiegłych zechcieli na nocleg przyjąć kilku pielgrzymów .Nie będziemy robili nowych list, tylko proszę tych którzy w roku ubiegłym ich przyjmowali a  w tym roku nie mogą przyjąć pielgrzymów aby to zgłosić paniom Zespołu Charytatywnego, również ci którzy jeszcze nie przyjmowali w latach ubiegłych a w tym roku mają takie życzenie niech to zgłoszą.

Konieczne jest Wasze potwierdzenie ilu pielgrzymów możecie przyjąć aby można było ewentualnie z braku miejsc w domach, organizować dla nich jakieś lokale zastępcze.

pielgrzymi dotrą do nas ok. godz.16.30 pod szkołę i stąd prosimy ich zabrać na nocleg

Przyjdą  od strony Krakowa, po Mszy św. na Wawelu.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 będą sprawowali Mszę św. w naszym kościele i o 10.00 ruszą w dalszą drogę W stronę Więcławic.

Będzie w tym roku  noclegowała w naszej parafii grupa ok. 300 osób.