Dzisiaj  pierwsza Niedziela miesiąca  po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych

o godz. 16.30 Nieszpory i o godz. 17.00  Msza św.

Wtorek      –      Święto Przemienienia Pańskiego

Środa    o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek –  św. Dominika prezbitera

Piątek      – Święto św. Teresy Benedykty od krzyża, Edyty Stein , dziewicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota        Święto św. Wawrzyńca , diakona i męczennika

W tym roku  tak jak to było w latach ubiegłych jeden z członów pieszej Krakowskiej pielgrzymki zdążającej w sierpniu na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii. Będą to pielgrzymi z okolic Mszany, Kasiny i Rabki.

Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie dla całej wspólnoty aby w miarę możliwości gościnnie zaopiekować się utrudzonymi pielgrzymami.

pielgrzymi dotrą do nas ok. godz.16.00 pod szkołę i stąd prosimy ich zabrać na nocleg

Przyjdą  od strony Krakowa, po Mszy św. na Wawelu. Wieczorem o godz.20.00 spotkają się w naszym kościele na nabożeństwie Eucharystycznym i modlitwie Apelowej

A w środę o godz. 8.00 będą sprawowali Mszę św. w naszym kościele i o 9.30 ruszą w dalszą drogę w stronę Więcławic.

Będzie w tym roku  noclegowała w naszej parafii grupa ok. 400 osób.

Gdyby ktoś z naszych parafian chciał dołączyć do grupy pielgrzymującej do Częstochowy to jest taka możliwość, proszę tylko o zgłoszenie się do mnie dzisiaj czy jutro po Mszy św.