o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  wieczorna Msza św.

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców  dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy pojazdy mechaniczne, a św. Krzysztofa prosimy o opiekę i wstawiennictwo u Boga abyśmy mogli bezpiecznie podróżować i szczęśliwie wracać do domów.

Od 18 lat z racji poświecenia samochodów przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna na środki transportu dla misjonarzy.

Poniedziałek       –  św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Wtorek       –  św. Algonsa, Marii Liguoriego bpa i dr Kościoła

Środa         o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek   –   Pierwszy czwartek miesiąca    – spowiedź rano od godz. 6.30

oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II,

o powołania kapłańskie i zakonne

Piątek        św. Jana, Marii Vianneya, kapłana

–   Pierwszy Piątek miesiąca  –   spowiedź rano od godz. 6.30

oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej oraz wieczornej Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

Sobota Pierwsza Sobota miesiąca -Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą Niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwsza Niedziela miesiąca po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę  gościmy  pielgrzymów z XXXVII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W tym roku  tak jak to było w latach ubiegłych jeden z członów pieszej Krakowskiej pielgrzymki zdążającej w sierpniu na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii. Będą to pielgrzymi z okolic Mszany, Kasiny i Rabki.

Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie dla całej wspólnoty aby w miarę możliwości gościnnie zaopiekować się utrudzonymi pielgrzymami.

Księży przenocujemy na plebanii,  Zespół medyczny w Budynku parafialnym a pozostałych pielgrzymów  w domach naszych parafian.

Jest to akcja charytatywna wypływająca z nakazu uczynków miłosierdzia względem ciała –

„podróżnych w dom przyjąć”

Dlatego zwracamy się do Was , abyście w miarę swoich możliwości  tak jak w latach ubiegłych zechcieli na nocleg przyjąć kilku pielgrzymów .Nie będziemy robili nowych list, tylko proszę tych którzy w roku ubiegłym ich przyjmowali a  w tym roku nie mogą przyjąć pielgrzymów aby to zgłosić paniom Zespołu Charytatywnego, również ci którzy jeszcze nie przyjmowali w latach ubiegłych a w tym roku mają takie życzenie niech to zgłoszą.

Konieczne jest Wasze potwierdzenie ilu pielgrzymów możecie przyjąć aby można było ewentualnie z braku miejsc w domach, organizować dla nich jakieś lokale zastępcze.

pielgrzymi dotrą do nas ok. godz.16.00 pod szkołę i stąd prosimy ich zabrać na nocleg

Przyjdą  od strony Krakowa, po Mszy św. na Wawelu.

Będzie w tym roku  noclegowała w naszej parafii grupa ok. 300