W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Odpust ku czci św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy – naszej Patronki.

Po Mszy św. odmówimy Litanię do św. Małgorzaty ze względu na trwającą wciąż pandemię nie będzie dziś ucałowania relikwii św. Małgorzaty.

Kazania na  Mszach św. głosi O. Józef Szczecina, Redemptorysta z Warszawy, który  wraz z O. Ireneuszem  Homoncik  w październiku prowadzić będą  Misje święte w naszej parafii.      a Sumie  Odpustowej  przewodniczyć będzie nasz były wikariusz ks. Jan Adamus obecnie proboszcz w Modlnicy , który w tym roku przeżywa jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich.

Suma Odpustowa o godz. 11.00.

o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  wieczorna Msza św.

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :

Środa       o godz.17.00  Msza św.Nowenną  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek     –  św. Marii Magdaleny

Piątek            Święto św. Brygidy , dziewicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

Sobota          –  św. Kingi, dziewicy

w przyszłą Niedzielę Święto św. Jakuba , Apostoła

oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej  Mszy św. święcimy pojazdy mechaniczne, a św. Krzysztofa prosimy o opiekę i wstawiennictwo u Boga abyśmy mogli bezpiecznie podróżować i szczęśliwie wracać do domów. Od 22 lat z racji poświecenia samochodów przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna na środki transportu dla misjonarzy.

Dzisiaj  przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka remontowo-budowlana