W PARAFII  ŚW. MAŁGORZATY W RACIBOROWICACH

20.11 – 23. 11. 2022

Ja jestem drogą, prawdą i życiem …”(J 14,6)

Drodzy parafianie!

Mamy jeszcze świeżo w pamięci te pamiętne chwile  łaski, które przeżywaliśmy w naszej parafii podczas Misji świętych To wtedy Jezus Chrystus był wśród nas w sposób szczególny obecny ze swoim słowem, przebaczeniem i miłością. Wielu  spośród nas podczas tych dni odczuło tę obecność Pana i zostało dotkniętych Jego łaską.

Teraz, po roku czasu, będziemy mieli możliwość odnowienia tych misyjnych dni poprzez przeżycie RENOWACJI  MISJI ŚWIĘTYCH. Znowu przyjadą do nas Misjonarze, aby przywołując na pamięć chwile minionych przeżyć utwierdzić nas w dobrym, ukazać jeszcze raz Jezusa, który jest naszym sensem życia, a tych którzy – z jakichkolwiek powodów – z łask misyjnych jeszcze nie skorzystali, wezwać do nawrócenia.

Wiara umacnia się wtedy gdy jest przeżywana we wspólnocie dlatego tak bardzo potrzeba nam tego błogosławionego czasu, aby pośród tylu codziennych spraw, nieraz trudnych wyborów i decyzji móc doświadczyć, że jesteśmy wciąż na nowo kochani przez Boga i wciąż na nowo przez Niego prowadzeni drogami wiary.

Droga Siostro i Bracie przyjmij i tym razem serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w Odnowieniu Misji Świętych. Misje to czas spotkania się z Jezusem Chrystusem, czas ponownego opowiedzenia się za Bogiem, czas powrotów i pogłębienia religijnego życia. Niech  i tym razem nie zabraknie nas podczas misyjnych spotkań. Niech  nie zabraknie naszej modlitwy, zatroskania o każdego z naszych bliźnich i świadectwa naszej wiary. W poczuciu duszpasterskiej za Was odpowiedzialności przed Bogiem, zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w Ćwiczeniach Misyjnych, modlitwy i szczerej współpracy z nami w przeprowadzeniu zamierzonego dzieła.

Wasi duszpasterze i misjonarze

Niedziela /20.11./

„PANIE PRZYMNÓŻ NAM WIARY …” (Łk.17,5)

7,00; 9,00; 11,00; 17,00;

– Msze św. z kazaniem misyjnym

Poniedziałek /21.11./

„A JEEŚLI SERCE OSKARŻA NAS, TO BÓG JEST WIĘKSZY  OD  NASZEGO SERCA…” (1J 3,20)

9,00  Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

18,00  Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

19,15  „Dlaczego dzieci odchodzą od Boga”

Misyjna Konferencja Stanowa dla rodziców

Wtorek /22.11./

„WIERZĘ W ŚWIĘTYCH OBCOWANIE” ( Credo) UROCZYSTOŚĆ WSPOMINANIA NASZYCH ZMARŁYCH

9,00  Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

10,00  Procesja Różańcowa na groby zmarłych

18,00  Msza św. z kazaniem misyjnym dla dorosłych

Środa /23.11./

„MIŁOSIERDZIE BOGA JEST ŹRÓDLEM NASZEJ NADZIEI.”  (Św. JAN PAWEŁ II)

9,00  Msza św. z kazaniem misyjnym

15,00  Godzina Bożego Miłosierdzia

Msza św. z kazaniem dla chorych i osób w podeszłym wieku

18,00  Misyjna Uroczystość Światła wraz z Eucharystią

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODNOWIENIA MISJI ŚW.

`           `                      Sakrament Pokuty: wtorek i środa  godzinę przed nabożeństwami.