o godz.17.00  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną poprowadzi były wikariusz  ks. Michał Królik.

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Kończyc.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Pani Fatimskiej.

W tym tygodniu :

Poniedziałek      – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Wtorek              – św. Małgorzaty dziewicy i męczennicy, naszej patronki

Środa         o godz.17.00  Msza św. z  Nowenną  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek            – św. Bonawentury , biskupa i doktora Kościoła

Piątek                 –  NMP z Góry Karmel   ( MB Szkaplerznej )

o godz.17.00  Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę 18 lipca będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy – naszej Patronki.

Kazania na  Mszach św. głosić będzie O. Ireneusz Homoncik, Redemptorysta z Warszawy, który w październiku prowadzić będzie dla nas Misje święte   a Sumie  Odpustowej  przewodniczyć będzie  były wikariusz ks. Jan Adamus obecnie proboszcz w Modlnicy , który w tym roku przeżywa jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Przybędą  kapłani z naszego Dekanatu oraz parafii sąsiednich Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Sumę Odpustową o godz. 11.00.

Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja wokół kościoła, na zakończenie odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Bardzo prosimy aby duchowo przygotować się do Uroczystości Odpustowej. Korzystajmy z okazji do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. rano lub w środę i piątek wieczorem. Zróbcie wszystko aby w Uroczystość Odpustową z czystym sercem przyjąć Komunię św. i uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, tak jak w latach ubiegłych w naszej parafii w najbliższy piątek 16 lipca do godz. 18.00 na placu przed Salą Parafialną,  przeprowadzona będzie  zbiórka elektroodpadów, szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła. Przychody z akcji przeznaczone będą na pomoc misjonarzom pracującym w Zambii, Kamerunie i Tanzanii.

Trwają zapisy na 41  Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę Szczegóły w gablotce i na stronach internetowych Archidiecezji Krakowskiej

W tym roku  tak jak to było w latach ubiegłych jeden z członów sierpniowej pieszej Krakowskiej pielgrzymki zdążającej  na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii. Będą to pielgrzymi z okolic Mszany, Kasiny i Rabki. Jest to akcja charytatywna wypływająca z nakazu uczynków miłosierdzia względem ciała –   „podróżnych w dom przyjąć”

Dlatego zwracamy się już dzisiaj do Was , abyście w miarę swoich możliwości  tak jak w latach ubiegłych zechcieli na nocleg przyjąć z 6 na 7 sierpnia kilku pielgrzymów .Nie będziemy robili nowych list, tylko prosimy  tych którzy w latach ubiegłym ich przyjmowali a  w tym roku nie mogą przyjąć pielgrzymów aby to zgłosić paniom Zespołu Charytatywnego, również ci którzy jeszcze nie przyjmowali w latach ubiegłych a w tym roku mają takie życzenie niech to zgłoszą. W każdej wiosce są po dwie Panie z Charytatywu. Tylko w Batowicach nastąpiła zmiana poprosiłem Panią Halinę Broś i Panią Jadwigę Poślada aby zechciały włączyć się w Zespół Charytatywny naszej Parafii.